Ana sayfa Haber Intel”in 5G”ye gebe IoT teknolojileri MWC 2016″da

Intel”in 5G”ye gebe IoT teknolojileri MWC 2016″da

0

Mobil Dünya Kongresi”nin ilk gününde günlük yaşamda yeni ve harika deneyimler sunmak üzere tasarlanan daha hızlı, daha akıllı ve daha verimli 5G kablosuz ağlar için gerekli zemini hazırlayan yeni sektör ortaklıklarını ve ürünleri duyurdu. Sporcu ekipmanlarına entegre cihazlar ve çarpışma önleme özelliklerine sahip insansız hava araçlarından, otonom arabalar ve akıllı şehirlere kadar birçok “nesneyi” birbirine, insanlara ve buluta bağlamak, günümüzün kablosuz ağlarının kapasitesini inanılmaz ölçüde zorluyor.

Intel, 5G‘nin ileride yaygın olarak kullanıma sunulması için gerekli zemini hazırlamak üzere mobil ekosistem liderleriyle işbirliği yapıyor.

Ericsson ve Intel, ağ dönüşümü, bulut ve IoT alanlarındaki mevcut ortaklıklarının bir uzantısı olarak, 5G çözümleri için mobil şebeke operatörleri ile işbirliği yapıyor ve ortak denemeler gerçekleştiriyorlar.

LG Electronics ve Intel, yeni nesil arabalar için 5G telematik teknolojileri geliştirecek ve denemeler yapacak.

Nokia ve Intel, 5G mobil istemciyi ve kablosuz altyapıyı ilk devreye alma çalışmalarını mümkün kılmak üzere standartlaştırma öncesi 5G radyo teknolojileri ve ağ çözümleri konusunda ve gelecekteki kablosuz ağların cihaz bağlantı gerekliliklerini karşılayacak 5G radyo teknolojilerinin birlikte çalışabilirliği konusunda işbirliği yapıyor.

SK Telecom ve Intel, 2016 boyunca 5G mobil cihaz ve ağ çözümlerinin yanı sıra lisanssız bantta Lisans Destekli Erişim (LAA) için cihazlar geliştiriyor ve bunları doğruluyor olacak. Şirketler 5G teknolojilerinde sürdürdükleri işbirliği sayesinde, 5G kablosuz ağ kapasitesini arttırmak üzere, anchor-booster cell ve çok büyük MIMO sistemleri de dâhil olmak üzere radyo erişim ağı teknolojilerinde gelişmeler kaydetti.

Verizon ve Intel, Verizon 5G Teknolojisi Forumu aracılığıyla 5G kablosuz çözümleri için saha denemeleri yaparak, veri kapasitesini ve günümüzün hücresel ağlarından daha yüksek basamaksal büyüklük hızlarını destekleyebilen milimetrik dalga spektrumunun, evlere ve şirketlere yüksek kaliteli ve hızlı kablosuz bağlantı sağlamanın uygulanabilir bir yolu olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Intel”in 5G mobil deneme platformu, 5G cihazların ve kablosuz erişim noktalarının daha hızlı entegrasyonunu ve test edilmesini sağlamak üzere yüksek performanslı bir geliştirme platformu sunuyor. Intel, hâlihazırda bu yeni deneme platformunda 5G geliştirme, prototip oluşturma ve testler için dünya çapından operatörlerle birlikte çalışıyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için LTE bağlantısı sağlayan Intel XMM 7480, kusursuz LTE gelişmiş bağlantısı ve 450 Mb/sn’ye kadar indirme hızlarıyla çok oyunculu oyunlar ve sanal gerçeklik gibi işlem bakımından yoğun deneyimleri mümkün kılar. Küresel pazarlar için tasarlanan Intel XMM 7480 modem, tek bir SKU’da aynı anda 33’ten fazla LTE bandını destekleyerek diğer tüm LTE modemlerden daha fazla bandı destekler ve TDD ile FDD spektrumunda 4 kat daha fazla taşıyıcı birleştirmeyi mümkün kılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here