Ana sayfa Haber Intel”in 2015 teknolojileri hakkında

Intel”in 2015 teknolojileri hakkında

0

Intel‘in CEO’su Brian Krzanich, CES 2015’te söz alarak Intel tarafından geliştirilen ve bilişim sektörünü yeni bir boyuta taşıyacak teknolojik gelişmeyle beraber yeni girişimlerini tanıttı.  Giyilebilir teknolojiye de ağırlık verecek olan Intel, Curie modülüyle ilgili planlarını açıkladı ve bu yılın ikinci yarısında Intel Quark SE SoC, Bluetooth düşük enerji tüketimli radyo, sensörler ve şarj bataryalarıyla beraber piyasada olacağı belirtildi.

Intel‘in yeni ortaklarından Oakley ile üretilececk giyilebilir teknolojiler ve planlamaları da bu fuarda tanıtıldı. Oakley lüks ve spor gözlükleri akıllı teknolojiyle donatmak konusunda Intel’in Luxotica Group bünyesinde çalışacağı ilk marka. Firma tarafından açıklanan resmi açıklamaya göre şirketin ürünlerinden biri ilerileyen zamalarda piyasaya sunulacak. 

Aynı zamanda Intel, şifre problemleriyle ilgili Intel Security tarafından geliştirilen yeni çözüm True Key‘inde dahil olduğu ve yıl sonuna kadar duyulacak birçok ürünün getirisini de tanıttı. Yüz ve parmak izi tanıma gibi kişisel özelliklere dayalı yeni çarpraz platform yazılımı True Key, bağlanmayı çok daha güvenli hale getirecek.

 

Intel’in CEO’su Brian Krzanich yaptığı konuşmalarda bilişim sektörüne ek olarak yazılım sektörünü yeni bir boyuta taşıyacak teknolojik gelişme ve devrim niteliğindeki girişimlerin de tanıtımını yaptı. Firma yazılımdan güç alarak geliştirdiği Niexie giyilebilir kamera ürünü gözlüklerden de bahsetti. Make It Weareble sloganıyla geliştirilen yeni nesil teknolojiler, birer girişim öyküsü olarak geliştirildi. Ayrıca Intel, düzenlediği toplantıda firmanın ve diğer firmaların artık yapay zekadan güç alacaklarını resmi olarak açıkladı.

Intel RealSense kameraların ve yeni uygulamaların, bu çeyrekte piyasaya sunulacak 5.Nesil Intel Core işlemciler içeren 1’si 1 arada bilgisayarlar, tabletler ve All in one PC’lerde bulunacağını da eklediler. Intel Core i7 işlemcilerin HP’nin yeni HP Multi Jet Fusion teknolojisinde bulunacağı da müjdelendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here