Ana sayfa Donanım Intel ile ilgili şok iddia!

Intel ile ilgili şok iddia!

0

Ultrabook konseptiyle PC dünyasında önemli işler başaran Intel, iddialar doğruysa kablosuz enerji aktarımı ile önümüzdeki seneye de damga vuracak!

Ultrabook konseptini artık hepimiz biliyoruz. Son derece ince ve hafif, fakat bir o kadar da güçlü ve verimli işlemciler barındırabilen, pil ömrü alışılagelmiş bir dizüstü bilgisayardan çok daha fazla olan tamamen verimlilik üzerine çalışan bir konsept olan ultrabook, gücünü Intel”in ULV (Ultra Düşük Voltajlı) işlemcilerinden alıyor. Zaten konseptin geliştiricisi de Intel. Bu konsept ile 2011 ve 2012″ye damgasını vuran Intel, eğer iddialar doğruysa 2013 ve sonrasına da damgasını vuracak. Hem de sadece dizüstü bilgisayar dünyasına değil, tüm dünyaya!
 
Intel
Digitimes”da yayınlanan bir makalede, ismi açıklanmayan kaynakların Intel”in 2013″te ultrabook cihazlarına “kablosuz enerji aktarımı” sağlayan bir aparat ekleyecek! Evet, yanlış duymadınız: kablosuz enerji aktarımı. Bu aktarım çeşidi yıllardır teknolojik insanların dilinden düşmeyen bir konseptti. Fakat şimdiki söylentilerin diğerlerinden farkı ise, ilk defa ciddi ciddi dev bir firma tarafından üzerinde uğraşılıyor olması. Bu mevzubahis kablosuz enerji aktarımı sayesinde yeni nesil ultrabook”lar, cep telefonlarımızı ve tablet bilgisayarlarımızı kablosuz olarak belli bir mesafeye kadar şarj edebilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here