Ana sayfa Donanım Intel, dizüstüleri susturdu!

Intel, dizüstüleri susturdu!

0

Geçmişten günümüze, dizüstüler gittikçe daha da ince tasarımlarıyla hem taşınması daha kolay hem de göze daha fazla hitap eder oldu. Elbette, çoğu tasarım anlayışında olduğu gibi dizüstü bilgisayar tasarımlarında da gittikçe Bauhaus tasarım okulunun getirdiği tasarım anlayışı bilgisayarlara hakimiyetini kabul ettirdi. Bu anlayışı en çok kullanan firmalar, Microsoft ve Google

Dizüstülere uygulanan yeni tasarım anlayışından cesaretlenen kullanıcılar, “daha sessiz” bir dizüstü bilgisayar tasarlanması konusunda firmalara istekte bulundular. Bu isteğe cevap Intel’den geldi ve Intel’in altyapısını sağladığı dizüstüler artık soğutucusuz ve hard disksiz solid-state teknolojisi dizüstülerde bulunacak. Benzer teknolojisi, şimdi MacBook Air‘de kullanılıyor. 

 

Intel‘in Core M işlemci satış stratejisi, yüksek üst seviye tabletlerde, mobil cihazlarda ve Ultrabook’lara yönelik bu işlemciyi satmak yönünde. Asus Zenbook, Lenovo ThinkPad Helix bu teknolojiyi barındıran cihazlardan. Core M, Intel Atom işlemciler arasında bir köprü olarak tasarlandı. Yani, Core M, Atom‘un bir devamı niteliğinde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here