Ana sayfa Haber Intel”den hem şık hem akıllı bileklik

Intel”den hem şık hem akıllı bileklik

0

Giyilebilir teknoloji alanında şu an başı çeken iki cihaz türü var; akıllı saatler ve bileklikler. Ancak piyasadaki akıllı saat ve bilekliklerin neredeyse hepsi, akıllı telefonların kola takılmış birer kopyası görünümünde ve maalesef şıklıktan uzak.

Neyse ki son zamanlarda, moda ve şıklık esintileri taşıyan ama akıllı ve kullanışlı olmaktan da geri durmamaya özen gösteren ürünler tasarlanıyor. Bunlardan biri Intel’in yeni tanıttığı MICA isimli akıllı bileklik.

Aralık ayında piyasaya çıkacak olan MICA, feminen çizgileriyle dikkat çekiyor. Bu nedenle hedef kitlesi kadınlar. MICA, safir bir ekrana ve altın kaplama desenlere sahip ancak bunların yanında, kendi SIM kartı da var, yani bir akıllı telefona ihtiyaç duymuyor.

MICA ile SMS alabiliyor, Google ve Facebook takvimlerinizi yönetebiliyor, Yelp ve TomTom’un navigasyon uygulamalarını kullanabiliyor ve Gmail hesabınızı kontrol edebiliyorsunuz.

Ayrıca MICA’nın “Time to Go” özelliği, aynı Google Now gibi, o anki konum bilginizden yola çıkarak, randevularınız için yola çıkmanız gereken zamanı belirleyip sizi uyarabiliyor.

Intel Yeni Chazlar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül İldeniz ve ekibinin imzasını taşıyan MICA, 496 dolara satılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here