Ana sayfa Haber Intel”den CherryTrail Atom işlemciler

Intel”den CherryTrail Atom işlemciler

0

Intel Broadwell işlemci ailesine yeni üyeler kattı. Mobil işlemcilerden dizüstü işlemcilere kadar düşük segment i3’lerden i7’lere kadar iki çekirdekli ve dört çekirdekli modeller bugün tanıtıldı ve ay sonu itibariyle bilgisayarlara ve mobillere işlenmeyi bekliyorlar. Diğer yeni modeller ise yıl sonuna doğru bilgisayarlar ile buluşacak. Zaten üretimde olan Broadwell işlemcilere ek olarak üretilen yeni nesil işlemciler, başta pil problemini çözmeye yönelik üretildi.

Pil ömürü ve performans odaklı çalışmalar 2015 itibariyle hız kazandı. Yeni nesil Broadwell’ler ile ilgili, %22 daha verimli bir pil performansı sergileneceği iddia ediliyor. Aynı oranda performans artışı da grafik açısından bekleniyor. Bu istatistikler yaklaşık 1 saatlik ek pil ömürü ve daha kaliteli 3 boyutlu görüntüler sağlanması anlamına geliyor.

Bu sadece dizüstü veya masaüstü bilgisayarlar için değil, mobil cihazlar için geçerli rakamsal istatistikler. %22’lik pil performansı artışı eğer akıllı telefonları da kapsayacaksa, 1 saatlik ek süre oldukça olumlu bir gelişme.

Intel‘in yeni nesil işlemcileriyle birlikte, geçen yıla oranla özellikle mobil cihazlarda gözle görünür bir performans artışı gözlemlenecek. Yaygınlaşması elbette 2015 sonlarını bulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here