Ana sayfa Donanım Intel”den 10 TB”lik dizüstüler CES 2016″da!

Intel”den 10 TB”lik dizüstüler CES 2016″da!

0

Micron ve Intel işbirliği ile ortaya çıkan ve işin içerisinde Toshiba‘nın da olduğu belirtilen 10 terrabayt’lık SSD kartlar 2016’nın ilk teknoloji fuarında, CES 2016’da tanıtılacak. Uzun zamandır patentli olarak geliştirilmeye çalışılan “multi-layer”çip teknolojisi son halini aldı ve yılın sonu itibariyle kullanacak olan üreticiler kendilerini açıklayacak ve ardından CES 2016 fuarında üreticiler bu teknolojiyle üretilen ilk dizüstü modellerini tanıtacak, son raporlara göre bazı üreticiler belli oldu gibi.

 Haberin başında da belirtildiği gibi, Toshiba kendi teknolojisini kullanacağı 10 TB’lık dizüstü modelleriyle, Intel-Micron destekli karşımıza çıkacak. Günümüz SSD boyutlarından biraz daha “mini” haliyle tasarlanan bu çipler standart haliyle 2.5″

Ağırlık ve soğutma konusunda iyi performans sergileyen SSD‘lerin, son geliştirildiği hali üst seviye dizüstü modellere göre tasarlandı fakat, son kararlara göre her bilgisayar da bu teknolojiyi barındıramayacak. Bu yeni 3D Nand teknolojisinin basamakları biraz fazla, mevcut SSD teknolojilerin henüz yolunu tamamlamadığı da anlaşılıyor.

CES 2016 itibariyle Samsung, Dell, Toshiba‘dan bahsedilen SSD‘lerle donatılmış hem konsept, hem de limitli sayıda üretilen dizüstüleri görmeye başlayacağız. özellikle Windows 10 itibariyle beklediğimiz 8K destekli PC’ler de bunun bir parçası olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here