Ana sayfa Haber Intel Atom projesi akıllı telefon yaptırımları ve tablet çalışmaları fesh edildi

Intel Atom projesi akıllı telefon yaptırımları ve tablet çalışmaları fesh edildi

0

Intel’in Windows 10 teknolojilerine bu kadar üzerine titremesi, bazı departmanlarından fedakarlık etmelerine sonuç verdi. Intel, Atom projelerini şimdilik erteledi, akıllı telefonlara dair ve tabletlere dair yaptırımları artık eskisi kadar ses getirici olmayacak. Medya kuruluşlarında bu durum Intel’in 12 bin işçinin işlerine son verilmesiyle ilgili olduğu söyleniyor. Kısmen doğru ancak durum aslında ekonomik nedenler değil. Firmanın geleceği artık IoT ile ilişkilendirildi ve aynı zamanda kurumsal firmalar için geliştirilen veri çözümler de Intel’in ana gündem kaynakları. 

Buna göre Intel artık artırılmış gerçeklik sektörü, oyun sektörü, oyun bilgisayarları sektörü, IoT sektörü 2’si 1 arada projeleri gibi farklı alanlara teknoloji geliştirecekler. Zaten Intel, en yeni IoT projelerini MWC 2016, CES 2016 gibi fuarlarda duyurmuştu.

Intel sadece günlük, ulaşılabilir teknolojide değil geleceğin otonom otomobil projelerinde ve tüm bağlantı teknolojilerinde de yer almaya başladı. 

Durum aslında biraz ironik. Günlük gelişmeler, tablet sektörünün epeyce popüler ve karlı olduğunu söylese de akıllı telefon ve tablet yatırımları gün geçtikçe azalıyor ve firmalar IoT bağlantılarına ve big data denilen teknolojilere daha fazla kafa yormaya başladılar. Bu gelişmeler dizüstü bilgisayarların hiç olmadığı kadar yüksek satış rakamlarına ulaşmasına neden olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here