Ana sayfa Donanım Intel 15 çekirdekli işlemci çıkaracak

Intel 15 çekirdekli işlemci çıkaracak

0

Şayet İddialar doğruysa 15 çekirdekli yeni işlemciler günümüz tüm cihazlarda bulunan işlemcilerin en hızlısı olacak. Zira şu an Intel”in Core i7 Extreme Edition işlemcisi dışında doğal 6 çekirdek işlemci bulunmuyordu. Bununla birlikte Intel“in “Hyper Threading” çoklu iş parçacığı desteğiyle işlemci 18 çekirdekli işlemciye dönüşüyordu. Şu an çekirdeğin doğal mı yoksa işlem parçası sayısıyla bu seviyeye ulaştığı şimdilik bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.

 

 

 

İddiaya göre yeni işlemci, 100 işlemcinin yapabileceği işi tek başına yapacak ve 300 işlemi aynı anda bitirecek. Şayet bu doğruysa işlemcinin Türkiye piyasasında 10 bin YTL civarında satılacağı kesin. Intel uzun zamandır Core i serisi işlemcilerinin nesillerini değiştirmek dışında pek bir yenilik gerçekleştirmemişti. 2. nesil Sandy Bridge, 3. nesil Ivy Bridge“ten sonra 4. Nesil Haswell“ı piyasaya sürmüştü. öte yandan hatırlanacağı üzere Intel ile ilgili geçen günlerde detaylı haberler vermiştik.

 

Anlaşılan o ki Intel Nuc Kit ve mobil piyasa işi dışında iş yerlerinde sunucu kurmak isteyenlere çözüm olacak bir işlemci üretecek. İşlemcinin 4.31 milyar transistöre ve 3.8 Ghz doğal, Intel”in Turbo Boost özelliği ile 5.00 GHz”a çıkacak işlemci hızına sahip olacağı, işlemcinin 155 watt enerji tüketeceği ve Intel Xeon E7 ailesine katılacağı gelen söylentiler arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here