Ana sayfa Haber Instagram Yeni Profil Tasarımlarıyla Dikkat Çekiyor

Instagram Yeni Profil Tasarımlarıyla Dikkat Çekiyor

0

Dünyanın en büyük kullanıcı sayısına sahip kuruluşlarından bir tanesi olarak gösterilebilecek Instagram, yeni bir profil oluşturuyor.

Blog kısmında yazılanlara göre “önümüzdeki birkaç hafta boyunca; simgeler, düğmeler ve sekmeler arasında gezinmek şeklindeki değişiklikler dahil olmak üzere, profilinizin üst kısmında yeniden düzenlenmiş özellikler görebilirsiniz.” şeklinde ifadelere yer veriliyor.

Bununla ilgili haber yayıldıktan sonra, fotoğraf bölümü konusunda endişeler hakimdi. Ancak fotoğraf bölümünün aynı kalacağı ifade edildi.

Instagram’da Başka Hangi Değişiklikler Olacak ?

Takipçi sayısının küçük bir bölüm olarak gösterilmesinin yanı sıra, daha çok sizi anlatan bölüm ön plana çıkaracak. Ayrıca platformlarda daha geniş bir orijinallik sağlamak için de, sahte hesaplar ve beğeniler de hızlı tespit edilecek.

Ancak bunların tamamının henüz gerçekleşmediğini de söylememiz gerekiyor.
Instagram bu değişiklikler üzerinde çalışıyor ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca farklı kombinasyonları aşamalarla test edecek. Şirket geri bildirimleri temel alan profillerle denemeye devam ediyor.

Son olarak yapılacak değişikliklerden bir tanesi de, IGTV sekmesini daha da kişiselleştirme aşamasıdır. Bunların birkaç hafta içerisinde tamamen uygulanacağı düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here