Ana sayfa Haber Instagram üniversite topluluklarını test ediyor

Instagram üniversite topluluklarını test ediyor

0

Instagram test ettiği yeni bir özellik kapsamında üniversite öğrencilerini topluluklar altında birleştirmeyi hedefliyor. CNBC raporuna göre yeni özellik, Facebook’un da bir kampüs içi sosyal ağ olarak ortaya çıkmasından esinleniyor. Özellik kapsamında şuan öğrenci olanlar topluluklara dahil edilirken mezunlara izin verilmiyor.

İlgili Haber: Android için IG Lite Tanıtıldı: 1MB Boyutta Tam Deneyim

Bazı kullanıcılara çıkan sorgu, üniversite topluluklarına dahil olmalarını tavsiye ediyor. Sınıf tabanlı topluluklara giriş için okula kayıt ve mezuniyet tarihlerinizi girmeniz yetiyor. Kullanıcılar aynı gruptaki herkesin hikayelerini görebiliyor ve direkt mesaj gönderebiliyor.

Yeni özellikteki ilginç kısım, kişilerin bu gruplara dahil olmak için .edu e-posta adresi ya da kampüs konumu doğrulaması yapmak yerine sadece profillerindeki bilgiler ve takip ettikleri hesaplar dikkate alınarak harekete geçilmesi. Bu özellik maalesef ciddi sıkıntıları da beraberinde getiriyor çünkü bir CNBC çalışanı, mezun olmasına rağmen bu gruplardan birine girebilmeyi başarmış.

Instagram yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu doğruladı ve uygunsuz hareketleri rapor edecek doğru araçların sistemde yer alacağını belirtti.


Aracı: Dami Lee / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here