Ana sayfa Blog Instagram story’e uzun video konulabilir mi?

Instagram story’e uzun video konulabilir mi?

0
story ye 15 saniyeden uzun video konulabilir mi

Popüler kültürün en sevilen sosyal medya uygulamalarından Instagram, story/ Hikayeler özelliği ile beğenileri kazandı. Gelen son güncelleme ile artık Instagram hikayeler kısmında 15 saniyeden uzun videolar da eklenebilecek. Peki ama nasıl?

Günümüzde milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram’da profil hesapları daha çok Hikayeler bölümünde aktif oluyor. Her anın paylaşıldığı bu kısımda insanlar hem fotoğraf hem de videolar paylaşabiliyorlar. Fakat uzun videoları ekleme noktasında zorluklar yaşanmıyor değildi… Platforma gelen 15 saniyelik video çekip paylaşma özelliğinin uzatılması ise kullanıcıların yüzünü güldürmeye başladı. Artık kesintisiz uzun videolar çekebilir, bunları Intagram Hikayeler’inizde paylaşabilirsiniz. Peki, Instagram Hikayeler’e 15 saniyeden uzun videolar nasıl eklenir?

INSTAGRAM HİKAYELER’E NASIL UZUN VİDEO ATILIR?

İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını güncelleyip ana sayfanızı açın. Hikayeler bölümüne tıklayıp video kaydetmek için video kayıt tuşuna basılı tutun. Bu noktadan sonra 15 saniyelik zaman dilimi bittikten sonra parmağınızı kaldırmadan istediğiniz kadar çekime devam edin. Özellikten önce 15 saniye bitiminde video çekimi de duraklıyordu. Şimdi dilediğiniz uzunlukta videonuzu çekip, düzenledikten sonra hikayeler bölümüne ekleyebilirsiniz. Artık çekmiş olduğunuz videoaların her birini farklı şekillerde yazı, gif ve filtrelerle süsleyebilirsiniz. Daha önceden galerinize kayıtlı videoları da bu özellik sayesinde bölmeden ekleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here