Ana sayfa Haber İnstagram Şifreniz Açığa Çıkarılmış Olabilir!

İnstagram Şifreniz Açığa Çıkarılmış Olabilir!

0

Mark Zuckerberg tarafından işletilen tüm uygulamalarda, en çok ortaya çıkan problemlerden bir tanesi de güvenlik açığı. İnstagram kuruluşu tarafından yapılan açıklamada; bazı kullanıcıların şifrelerinin açığa çıkmış olabileceği söylendi.

Her ne kadar bunun çok az sayıda kişiyi etkilediği söylense bile, durumun vahim tablosu daha da büyük olabilir. Avrupa milletvekillerinin, genel veri koruma yönetmeliğini yürürlüğe koymasından sonra uyguladıkları tüm verileri indirmelerine izin veren bir özelliğe bağlanan İnstagram, böylece şifreleri de almış oldu.

İnstagram Şifre Bilgileri Nerede Saklanıyor ?

İnstagram tarafından yapılan açıklamaya göre; veri indirme özelliğini kullanan bazı kullanıcıların şifreleri web tarayıcısında bir URL’ye eklendi ve şifreler İnstagramın ana şirketi olan Facebook sunucularında saklandı.

 

 

Bir güvenlik araştırmacısı tarafından yapılan açıklamada ise; bilginin yalnızca, İnstagramın parolalarını daha geniş ve şirket için güvenlik konusu olabilecek düz metinlerde saklaması durumunda mümkün olacağını ifade etti.

Her ne kadar İnstagram sözcüsü, şirketin saklanan şifreleri karıştırdığını ve kesinlikle müdahale etmediğini söylese bile; kafa karışıklığı devam ediyor. İnstagram şifrelerinin kesinlikle açıkta bırakılmayacağını ancak, kullanıcıların şifrelerini bir önlem olarak değiştirmeleri gerektiğini de ifade etti. Bu konu nedeniyle sorun yaşayan herkesten özür dileyen İnstagram, bir daha böyle bir problemin olmayacağını da sözlerine ekledi.

Eğer sizler de İnstagram şifrenizin güvende olmadığını düşünüyorsanız, parolanızı değiştirmeniz yararlı olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here