Ana sayfa Haber İnstagram Sahte Beğenilere Artık Yer Vermeyecek!

İnstagram Sahte Beğenilere Artık Yer Vermeyecek!

0

İnstagram üzerinden reklam satışları yapan pek çok kişi ile sizler de mutlaka karşılaşmışsınızdır. Reklam veren çeşitli kuruluşların talepleri ağırlıklı olarak birbirine benzerdir.

  • Yoğun bir takipçi sayısı
  • Neredeyse her tondan kitleye seslenebilme özelliği bulunsun
  • Düzenli olarak artabilecek bir takipçi sistemine sahip olsun
  • Kesinlikle sahte takipçilere sahip olmasın

gibi birçok kural; reklam vermek isteyen kuruluşlar tarafından talep edilir. İnstagram ise tam da bu tarz konulara önem veren kuruluşlar için bir sistem geliştirdi.

İnstagram Bot Beğenileri Nasıl Algılayacak ?

Bunun günümüz teknolojisiyle son derece zor olduğunu söylemek mümkün. Ancak İnstagram yönetimi tarafından yapılan açıklamada; izleyenleri, yorumlayanları ve beğenenleri otomatik olarak algılayacak denetleme araçlarından bahsedildi.

 

 

Yalnızca popülerliğini arttırmak isteyenler için alınan bot takipçiler, artık eskisi kadar rahat hareket edemeyecek. Haber The New York Times gazetesinde de geçti.

Facebook merkezli tüm kuruluşların, son dönemlerde gizlilik ve kullanıcı sözleşmesi konularında başları beladaydı. Ancak bu son gelişmeler ile birlikte; kullanıcıların güven yüzdesi de artmış oldu. İnstagram yönetimi; bundan sonra sahte faaliyetlere karşı çok daha yoğun önlemler alacaklarını ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here