Ana sayfa Haber Instagram, kronolojik sıralamayı beta sürecine aldı

Instagram, kronolojik sıralamayı beta sürecine aldı

0

Facebook’un satın alımından sonra kronolojik paylaşım göstermek yerine özel bir algoritma kullanarak paylaşımları sıralamaya başlayan Instagram, kullanıcıların çoğunluğunun tepkilerine ayak uydurarak tekrar eski haline dönmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Bazı kullanıcıların paylaştığına göre beta testçileri için kronolojik sıralamayı tekrar aktive eden Instagram, Facebook’un en çok önemsediğiniz kişilerden gelen gönderileri öne çıkaran, saate bakmadan hep farklı sıralamalarla gelen algoritmasını devre dışı bırakıyor. 

çok sayıda kullanıcının, ben de dahil, kronolojik olmayan bu sıralama yöntemini beğenmediğini belirtmesini dikkate almışa benzeyen Instagram, bu özelliği az sayıda kişiye göndermiş durumda. özelliğin en kötü yanı şüphesiz herhangi bir seçenek yardımıyla devre dışı bırakmanın mümkün olmamasıydı. özelliğin tanıtılmasının üzerinden geçen iki yıl içerisinde sürekli gelen şikayetler sonunda sözünü dinletiyor. Facebook’un özelliği başlatmasının altındaki amacı görmek aslında son derece kolay. Firmalar, kendi gönderilerinin bu algoritma sayesinde her zaman diliminden insan tarafından açtıkları anda karşılarına çıkmalarını sağlıyorlar.

Yeni özellik tüm kullanıcılara ne zaman gönderilir bir fikrimiz yok. Takipte kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here