Ana sayfa Haber Instagram’ın yeni mesaj uygulaması testten geçiyor

Instagram’ın yeni mesaj uygulaması testten geçiyor

0

Instagram’ın özel mesajlaşması yakında yeni özelliklere sahip olabilir; ancak bu, Direct mesajlarını platformun bölümü olmaktan ayırıp bağımsız bir uygulamaya dönüştürmesi durumunda test edilebilecekti. Instagram, Facebook iletilerinin 2014’te Messenger’a ayrılmasına benzer şekilde yakın zamanda Direct için ayrı bir uygulamayı test etmeye başladı. 7 Aralık”ta Tweet yoluyla testin başlatıldığı duyuruldu.

Bağımsız Instagram Direct uygulaması şu anda Şili, İsrail, İtalya, Portekiz, Türkiye ve Uruguay’da test ediliyor – ve bu alanlardaki kullanıcılar ayrı mesajlaşma uygulamasını yüklemeyi seçerse, normal Instagram uygulaması özel mesajlar gönderme özelliğini kaybediyor. Ayrılmanın arkasındaki Instagram’ın teşviği, ana şirket olan Facebook’un Messenger’ı oluşturmaya karar vermesine benziyor – ayrı bir uygulama olarak mesajlaşma platformu, sosyal ağın diğer bölümleriyle birlikte aynı çerçevede bulunurken mümkün olandan çok daha fazla özelliği entegre edebilir.

 

Direct, şu anda Instagram’da bulunmayan birkaç özel özellik de dahil olmak üzere, bir avuç özellik geirirken, Instagram’ın mesajlaşma özelliklerine dokunmuyor. Kullanıcı arayüzü doğrudan kameraya açılıyor ve mesajlara ve hesap ayarlarına erişmek için yönlü kaydırmaya dayanıyor – Snapchat’in kamera önceliğinin ve kaydırma navigasyonunun çok tersi değil. Instagram uygulamasına dönmek, uygulamanın gelen kutusu bölümünden kameraya geri dönmekten ziyade sağa başka bir kaydırmayla da yapılabiliyor; Instagram da, test için Direct uygulamasına geçiş sağlamak için bir kayma hareketi oluşturuyor.

Direct uygulaması Instagram’daki mesaj göndermeye benzer özellikler içerirken, tek başına mesajlaşma uygulaması dört yeni filtreyi de entegre ediyor. Bunların arasında konuşmanızı rasgele algılayan bir video filtresi ve birden fazla görüntünüzü aynı fotoğrafa veya videoya yerleştiren diğer iki filtre de yer alıyor.

 

Kullanıcılar herkese açık mesajlar ve özel mesajlar arasında gezinmek için ikinci bir uygulamayı indirmeye ve her ikisi arasında geçiş yapmaya zorlandığında, Facebook’un Messenger’ı ayırması tam olarak kabul görmedi. Değişiklik Instagram’ınki ile aynı teşviklere sahipti, uygulamaya daha fazla özellik getirmeyi amaçlıyordu – ve şimdi Messenger kullanıcıları artırılmış gerçeklik kamera efektlerine, bot”lara ve ayrı uygulama indirmeyi gerektirmeyen bir takım sosyal oyunlara erişebiliyorlar. Cep telefonu kullanıcılarının özel mesajlar için uygulama indirmesinin gerekmesinden beri, Messenger kullanıcısı, orijinal 500 milyon kullanıcıdan iki kattan daha fazla arttı ve şu anda en az ayda bir mesajlaşma uygulamasını kullanan 1.3 milyar civarında bir kullanıcı tabanı var.

Instagram Direct, mevcut Instagram uygulamasında yerleşik olduğu gibi, bu yıl mesajların bulunmasını kolaylaştıran bir yeniden tasarımla basitleştirildi. En son küresel güncelleme, kullanıcıları arkadaşlarının fotoğraflarını remix”lemeye ve geri göndermeye davet ediyor.
Şimdilik Direct yalnızca bir test – Instagram da, bölünmüş uygulamanın küresel düzeyde çıkıp çıkmayacağını veya ne zaman yayınlanacağını henüz bilmiyor. Global bir lansman gerçekleşirse, Direct uygulaması, önce testlere katılan kullanıcıların geri bildirimine dayalı olarak birkaç değişiklik görebilir.

 

msı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here