Ana sayfa Haber Instagram’ın Apple Watch uygulaması kaldırıldı

Instagram’ın Apple Watch uygulaması kaldırıldı

0

iPhone modellerine gelen yeni Instagram güncellemesi versiyon 39.0 Apple Watch uygulamasını tamamen kaldırıyor. Güncelleme, App Store sayfasında sadece “Genel hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri” olarak geçse de Apple Watch uygulamasının kaldırılışı, Apple”ın yeni bir koşuluyla ilgili.

9to5Mac“in bildirdiği üzere Apple”ın 1 Nisan”dan itibaren Apple Watch uygulamalarının watchOS 2 SDK ya da üzerini kullanmasını şart koşarken yeni Apple Watch uygulamaları watchOS 4 SDK ile programlanıyor. Instagram”ın uygulaması çok eskilere dayandığı için kullandığı WatchKit 1.0, üçüncü parti uygulamaların direkt olarak saat arayüzünde çalışmasına izin vermiyordu ve video oynatmak ya da LTE bağlantısı gibi özelliklere de hiç sahip olmadı.

Instagram”ın Apple Watch uygulamasını sonlandırarak Twitter, Google, Slack ve Amazon”u takip ediyor olması hiç de şaşırtıcı bir durum değil çünkü çok sayıda rapora göre kullanıcılar saatlerinde akışta gezinmek yerine sadece kaliteli bildirimler almayı önemsiyorlar. Uygulamanın direkt olarak kaldırılması bu bildirimlerde performans artışını sağlayacak. Firmanın Apple Watch için tekrar kendi başına çalışabilen bir uygulama yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here