Ana sayfa Donanım Güncel İnstagram Görme Bozukluğu Olanlar İçin Farklı Bir Sistem Kullanacak

İnstagram Görme Bozukluğu Olanlar İçin Farklı Bir Sistem Kullanacak

0

İnstagram; bugün görsel bozukluğu olan kişiler için uygulamayı daha kolay hale getirecek yeni özelliklerin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Değişiklikler, ekran okuyucunun fotoğrafları otomatik olarak AI kullanarak veya kullanıcılar tarafından eklenen özel açıklamaları okuyarak tanımlamasına izin verecek.

Peki İnstagram Bunu Nasıl Sağlayacak ?

“Alt metin” olarak bilinen bu açıklamalar; çevrimiçi ortamda yaygın olarak kullanılmaktadır ve artık Instagram’a dahil edilmektedir.

Kullanıcılar kendi fotoğraf tanımlarını girebilirler. Böylece ekran okuyucular kullanan kişiler – bir ekranda görüntülenen öğeleri tanımlayan yazılımların, sayfayı keşfet ya da bir profile göz attıklarında yüksek sesle okuduğunu duyabilirler.

Herhangi bir açıklama yoksa Instagram, nesne tanıma teknolojisini kullanarak bir fotoğrafta neyin bulunduğunu otomatik olarak saptar. Kullanıcı tarafından kaydırıldığında bir fotoğrafın otomatik tanımını sesli olarak okunur. Alt metin açıklamaları görünmeyecek ve kullanıcıların bir fotoğraf eklemek için bu fotoğrafın “gelişmiş ayarları” na girmeleri gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here