Ana sayfa Blog Instagram gönderileri paylaşıma kapatılabilir mi?

Instagram gönderileri paylaşıma kapatılabilir mi?

0
instagram video url kapatma

Sürekli bünyesine yeni güncellemeler ile özellikler katan Instagram, bugün artık dünyanın en popüler fotoğraf/video paylaşım uygulamalarından birisi. Peki Instagram’ın son getirdiği özelliğe göre gönderilerinizi başkalarının paylaşımına kapatabilir misiniz? İşte cevabı…

Instagram’ın en son açıkladığı özelliklerden birisi, herhangi bir kullanıcının herkese açık olarak paylaştığı gönderilerin başkaları tarafından Hikaye kısmında paylaşılabilmesini sağlıyor. Durum böyleyken, bu özelliği beğenenler kadar hoşnut olmayanlar da mevcut… Peki Instagram’da gönderilerin paylaşılmasına izin verme özelliği nasıl kapatılır?

INSTAGRAM GÖNDERİ PAYLAŞIMINI KAPATMA

Pek çok Instagram kullanıcısı paylaşımlarının diğer profiller tarafından paylaşılmasını istemeyebiliyor. Bu özelliği kapatmak ise oldukça basit. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapıp profilinizi açın. Devamında sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 nokta simgesine dokunup Ayarlar’ı açın. Karşınıza çıkacak olan ekrandan, Gizlilik ve Güvenlik seçeneği sonrası Hikayelerde Yeniden Paylaşma yazısına tıklayın.Bu yazıya tıkladığınızda göreceğiniz aktif simgeyi, kapatmanız paylaşımlarınızın başkaları tarafından Hikayeler’de paylaşılmasını engellemiş olursunuz.

Son olarak bu yeni özelliğin şu an yalnızca Android işletim sistemine shaip olan cihazlarda geçerli olduğunu söylemeliyiz. iOS kullanıcıları ise bu yeniliğin kısa bir süre içerisinde kendi cihazlarına da gelmesini bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here