Ana sayfa Haber Instagram Direct, Snapchat benzeri bir mobil uygulama olarak Play Store”da!

Instagram Direct, Snapchat benzeri bir mobil uygulama olarak Play Store”da!

0

Instagram Direct, bağımsız bir uygulama halinde

Instagram Direct, bildiğimiz Instagram’ın içinde yer alan mesajlaşma servisi, firma tarafından bağımsız bir uygulama olarak deneniyor. Firma bu hamlesiyle birlikte kendisi için küçük, Snapchat için korkunç bir adım atarak test yürüyüşüne başladı.

Firmanın 6 farklı ülkede testine başladığı mesajlaşma hizmetini ayrı bir uygulamaya çevirme fikri, Snapchat’e söylediğimiz şekilde büyük bir darbe indiriyor. Hikaye eklentisiyle birlikte Snapchat’i büyük zarara uğratan Instagram, topluluk gücünü daha da derinleştirerek karşılıklı fotoğraf ağırlıklı mesajlaşmayı da rakibinin elinden söküp alarak sektörü domine etmeye çalışacak. 

Açtığınız anda kamerayla başlayacak olan uygulama, fotoğraf paylaşımını kolaylaştıracak. Alttan yukarı doğru bir sürüklemeyle mesajlarınızı görüntüleyecek uygulama, Facebook Messenger’ın tersini uyguluyor. Selfie severleri bir ayrı mutlu edecek haber ise firmanın tüm filtreleri yeni uygulamada da mevcut. 

önceden tek uygulamada olan hizmeti iki uygulamada sunmak birçok kullanıcıyı üzecek olsa da Instagram ikisinin arasında geçişi elinden geldiğince kolaylaştırmaya çalışıyor. Mesajlar ekranından sağa sürüklemeyle direkt olarak sizi Instagram akışına ışınlayacak uygulama, oldukça büyük kolaylık sağlayacak. Uygulamayı dilerseniz buradan indirebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here