Ana sayfa Haber Instagram”daki takipçi sayınızı nasıl artırabilirsiniz?

Instagram”daki takipçi sayınızı nasıl artırabilirsiniz?

0

Doğal takipçi (herhangi bir satın alım işlemi olmaksızın kendiliğinden takip eden kimseler) arttırmanın birkaç farklı püf noktası mevcuttur. öncelikle sizi yansıtan ve anlatan bir profil fotoğrafı belirlemeniz gerekmektedir. Profil fotoğrafınız ne kadar ilgi çekerse takipçi sayınızda o kadar fazla olacaktır. önemli olan diğer faktörse kullanıcı isminiz.

1- Kullanıcı adı 

Kullanıcı isminiz ne kadar açık ve net olarak anlaşılırsa takip etmek isteyenlerin sizi bulması aynı oranda kolaylaşır. İlginç bir fotoğraf ve ilginç bir kullanıcı adının yanı sıra profilinizin takipçileriniz dışındakilere kapalı olmalıdır. Profil gizliliğiniz açık olduğunda, içeriklerinizden birinin beğenilmemesi durumunda kişi sizi takip etmeden profilinizden ayrılabilir. Fakat profiliniz gizli olduğunda, kişide merak uyandırır ve takip isteği uyandırır. Bir çok takipçi arttırma uygulaması ile yabancı uyruklu ve sahte hesapların sizi takip etmesini sağlamak mümkün olsa da, bu yazımızda doğal takipçiye sahip olmanın püf noktalarını anlatacağız.

2- Takibe takip yöntemi

En etkili takipçi arttırma yöntemi, takip ederek insanların size dönüşünü sağlamaktır. Bu yöntem ile takipçi kazanma ihtimali yaklaşık %30 oranındadır. Bu yöntemin en güzel yanıysa istediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlamasıdır. Söz konusu yöntemi kullanarak istediğiniz özelliklerde takipçilere ulaşmanız mümkündür.

örneğin spor alanında faaliyet gösteren kişilerin sizi takip etmesini istiyorsanız, bir fitness firmasının Instagram hesabına girerek sayfayı takip eden kullanıcıları takip edebilirsiniz. Bu şekilde büyük oranda sporculardan oluşan bir takipçi kitleniz oluşabilir. Popüler Instagram hesapları ile etkileşim kurmanız da böylece daha kolay hal alır.  Bu yöntemin en büyük dezavantajıysa bir süreden sonra takip ettiklerinizin takipçilerinizden daha fazla olmasıdır. Bu sorunun çözümü için InstaFllow uygulamasını indirerek sizi takip etmeyenleri takipten vazgeçebilirsiniz.

3- Doğru etiket kullanımı

Fotoğraflarınızı paylaşırken fotoğraflarınızın altına “#” ile başlayan Instagram etiketleri sizi daha fazla kişinin görmesini ve takip etmesini sağlar. Fakat eğer profiliniz gizliyse etiketleriniz başka kişilere gösterilmez.

Eğer etiketlerle takipçilerinize ulaşmayı hedefliyorsanız gizliliğinizin pasif olması gerekmektedir. Burada dikkat etmemiz gereken nokta #selfie, #mutluluk, #aşk, #istanbul gibi popüler etiketlerin kullanılmasıdır. Popüler etiketler sizi daha çok kişiye ulaştırabilir. 

Bu noktada yabancı etiketler de önemlidir. Dünya genelinde her zaman en popüler etiketler arasında #friends, #love, #instagram #instalove, #landscape sayılabilir. Instagram paylaşım saatlerinin de dikkate alınması bu alanda büyük önem arz ediyor. Doğru zamanda doğru paylaşımı yapmak Instagram takipçisi arttırma yöntemlerinin ilk sıralarında yer alır…

4- Ne kadar çok beğeni o kadar çok takipçi

Beğeni Instagram”ın en popüler aktivitelerinden biridir. çift tıklama ile beğeni sayesinde daha fazla beğeniye sahip olmanız mümkün. Takipçi arttırma konusunda da, takipçilerinizin gönderilerini beğenin. Siz ne kadar fazla gönderi beğenirseniz o kadar fazla insanın ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Beğeni yöntemi ile de doğal takipçi kazanmanız mümkünüdür.

5- Kilit nokta: Evet, “güzel fotoğraf” diye bir şey var…

Instagram”da güzel renkler, güzel açılar her zaman daha fazla beğeni ve takipçi ile doğru orantılıdır. Bu kaçınılmaz bir sonuç; daha iyi renklere ulaşmayan nice şaheser 15-20 beğeni ile kapatır seneyi; doğru etiketler, doğru filtrelerle işler değişebilir. Bu noktada Instagram”ın kendi filtreleri gayet yeterlidir, ancak daha iyisini uygulama mağazalarında bulabilmek mümkün. örneğin LensKit 360, renk konusunda fotoğraflara çılgınca faktörler kazandırabilir.

Herkes bilir, özgüven harika bir şey; ama her zaman değil. Kendinizi güzel ya da yakışıklı bulmuyorsanız, belki hoş bir güneş gözlüğü ya da şapka kullanmalı, daha çok giydiğiniz giysilere odaklanmalısınız. Kimi takipçiler için “kaslar” da sıkıcıdır. Bunu sık sık yapmayın, vücut geliştirme salonlarında çekilen fotoğrafları uzun aralıklarla paylaşmaya özen gösterin. 

Duş sonrası fotoğraflar, evet bir yıldız ya da fenomenseniz iyi olabilir ama normal bir sosyal medya insanı için oldukça itici olabilir. İşte tüm bu can sıkıcı faktörler, takipçilerinizin artmasıyla beraber bir yandan da azalmasına neden olacaktır.

Bu yazımızda Instagram takipçilerini arttırmanın püf noktalarını sizlerle paylaştık. Bu yöntemleri dikkate alarak hem daha fazla kullanıcıya ulaşabilir hem de beğeni ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Doğal takipçi arttırtmak için yazımızdaki bilgileri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Kutucuk:

Instagram”ın yeni logosu

Instagram, 11 Mayıs 2016 tarihi itibarıyla yenilenen logosuyla kullanıcıların karşısında. Tasarımda gidilen yenilik, oldukça modern ve hoş bir renk dizilimine işaret ediyor. Platformda ayrıca Boomerang, Hyperlapse ve Layout için de yeni ikon seti dikkat çekiyor.  

Instagram”da yapılan değişikler özetle şöyle:

– Eski uygulama ikonundan esinlenen yeni ikon, daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek şekilde değiştirildi. İkonda yer alan gökkuşağı da gradyan şeklinde Instagram”ın bir parçası olmaya devam ediyor.

– ürün ailesi (Hyperlapse, Layout, Boomerang) için artık ortak bir logo seti bulunuyor.

– Kullanıcı arayüzü ve yazı tipinde fotoğraf ve videoları daha çok ortaya çıkarmaya yönelik değişiklikler yapıldı. Değişiklikler sadece tasarımsal boyutta ve Instagram”ın kullanım şeklini ve özelliklerini değiştirmeyecek.

 

Ara spot:

Siz de fenomen olabilirsiniz! 
İhtiyacınız olan şey “daha fazla yoğunlaşmak!”

Ara spot:

Kullanıcı isminiz ne kadar açık ve net olarak anlaşılırsa takip etmek isteyenlerin sizi bulması aynı oranda kolaylaşır.

Kutucuk:

özgüven patlamasına hayır!

Herkes bilir, özgüven harika bir şey; ama her zaman değil. Kendinizi güzel ya da yakışıklı bulmuyorsanız, belki hoş bir güneş gözlüğü ya da şapka kullanmalı, daha çok giydiğiniz giysilere odaklanmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here