Ana sayfa Haber Instagram”da her gün başka bir şey değişiyor

Instagram”da her gün başka bir şey değişiyor

0

Daha dün profillerini düzenleme konusunda değişiklik yapan Instagram, bugün de içerik akışı sayfasında bir yeniliğe gitti. çoğu zaman otomatik yenilemesi sebebiyle bizi sinir eden Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya platformu, artık bu durumu çözecek ve istenildiğinde akışı yenileyecek.

Bugünden itibaren kullanıcıların ekranında “Yeni Gönderiler” şeklinde bir buton çıkacak ve buna dokunulması durumunda akış güncellenecek. Bu konuda daha önceden beri kullanıcılar sürekli olarak şikayetlerini dile getiriyorlardı. Akışın hiçbir uyarı verilmeden güncellenmesi, kullanıcının ilerlemesini yok ediyor ve bildiğiniz üzere kronolojik olmayan sıralama, kalınan yeri bulmayı çok daha zor hale getiriyordu. 

Uygulamaya getirilen bir diğer güncelleme de bu akıştaki sıralamayla ilgili. Facebook’un açıklamasına göre akışta artık en üstte en yeni paylaşımlar yer alacak fakat kişilerin ilgi duyduğu kullanıcıların gönderileri eski de olsa üst taraflara yetleştirilecek. Bu sayede akışın hem güncelliği hem de ilgi çekiciliği güvence altında olacak. 

Instagram’ın bu son günlerdeki güncellemelerinin devamının gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here