Ana sayfa Blog Instagram biyografisinde birden fazla link nasıl paylaşılır?

Instagram biyografisinde birden fazla link nasıl paylaşılır?

0
instagram

Instagram üyelerine kendileri hakkında kısa bir bilgi verebilecekleri biyografi bölümü ayırmış. Bu bölüme aynı zamanda varsa web siteniz ve ya diğer sosyal medya hesaplarınızın linklerini ekleyebiliyorsunuz. Normalde sadece bir URL eklenebilen biyografi alanına aslında birden fazla link eklemenin de yolu bulunuyor.

Sosyal medya devi Instagram’ın 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Her geçen gün kullanıcılarına farklı alanlarda yenilikler ve güncellemeler sunan Instagram biyografi alanındaki kısıtlı link bölümü ile bazı kullanıcılarını üzüyor. Bunun dışında fotoğrafları paylaşırken yazılan açıklama bölümünde de URL paylaşılmaması kullanıcılara sınırlı kullanım sunmuş oluyor.

Size bir haberimiz var, Instagram’ın biyografi kısmına birkaç link koymaya imkan tanıyan bir servis bulunuyor.

“URL bio’da!”

Çeşitli sitelerde veya sosyal medya hesaplarında e-ticaret yapan kullanıcılar için URL paylaşılmaması dezavantaja dönüşüyor. Çünkü her yeni paylaşımla birlikte biyografideki linki de değiştirmek zorunda kalınıyor. Linktree ise tek bir URL üzerinden birden fazla URL paylaşımı yapmayı sizlere sunuyor. Ücretsiz olarak sizlere sunulan bu servis sayesinde biyografinize koymak için tek bir link üretiyorsunuz. Ancak müşteriler o linke tıkladığında sizin paylaşmak istediğiniz bütün link’lerinize de ulaşabiliyor. Bu servis aracılığıyla kullanıcıları diğer bütün sosyal medya hesaplarınıza veya satışı yaptığınız farklı web sitrelerinize yönlendirebilirsiniz. Servisin ücretsiz sürümünde dilediğiniz kadar URL’yi sisteme ekleyebiliyorsunuz, aynı zamanda Linktree’nin hazırladığı arka planlar arasında seçim de yapabiliyorsunuz. Paylaştığınız bütün linklere toplamda kaç kez tıklandığı da görebiliyorsunuz. Ücretsiz olarak sunulan servis dışında ayda 6 dolar ödeme yapabileceğiniz ücretli bir sürümü de var.

Bu sürümde Linktree logosunu kaldırma, günlük trafik görüntüleme, linklere görsel ekleme, ve s. başka özellikleri de kullana biliyorsunuz. Instagram için yapılmış olan bu servisten buraya tıklayarak yararlanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here