Ana sayfa Haber İngiltere Parlamentosunda Yapay Zekalı Robot

İngiltere Parlamentosunda Yapay Zekalı Robot

0

Son bir haftadır İngiltere, herkesin pek de alışmadığı ve kolay kolay da alışamayacağı yapay zekalı robot konusunu tartışacak. Daha önceden yapay zeka robotlarının birçok yerde ve kuruluşta olduğunu görmemize rağmen, ne ilginçtir ki hiç parlamentoda görmemiştik.

Parlamento içerisinde kurulmuş olan komitenin başkanı Robert Halfon, robotik ve yapay zeka potansiyelini göstermek için bir sistem geliştirdiklerini söyledi.

Peki Bu Yapay Zekalı Robot Parlamentoda Ne Yapacak ?

 

 

Yapay zekalı robot
Yapay zekalı robot

 

Yalnızca yön vermek ve soruları cevaplayarak insanlarla etkileşime geçmek için tasarlanmış olan bu robot; yapay zekanın işgücü piyasası üzerindeki etkisi ne olacak gibi soruları da cevaplandıracak. Ayrıca bu robot yaşlılarla ilgili İngiltere hükümetinin politikalarından da bahsedecek. Henüz kimse neden böyle bir şey yapılacağı ile ilgili tam olarak emin konuşmasa bile, konunun daha çok yapay zekanın gelişimine dikkat çekmek olduğu ifade ediliyor.

Ancak bu yapay zekalı robot ile ilgili bir problem de söz konusu. Pepper, yalnızca kendisinde programlanmış olan cevapları verebilecek. Böylece kendisi analitik olarak düşünüp cevap vermek yerine, yalnızca ona Siri gibi öğretilmiş olan çeşitli konulardan bahsedebilecek. Bu robotun bir siyasetçi gibi konuşmasını bekleyenler ise, maalesef ki hayal kırıklığına uğrayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here