Ana sayfa Haber Infiniti Ocak ayında tam elektrikli crossover konseptini tanıtacak

Infiniti Ocak ayında tam elektrikli crossover konseptini tanıtacak

0
infiniti elektrikli crossover

Nissan alt markası Infiniti Ocak ayında 30. yaşını yeni bir elektrikli crossover konseptiyle kutlayacak. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Şovu (NAIAS) içinde ilk aracını tanıtan marka, yeni konseptini de aynı yerde tanıtacak. Lüks araç markasının elektrikli otomobillerde nasıl bir tasarım çizgisi takip edeceğini ilk olarak bu model ile birlikte göreceğiz. Infiniti’nin planlarına göre ise 2021 yılında firmanın tüm kataloğu elektrikli otomobillerden oluşacak.

İlgili Haber: İlk elektrikli Lotus modeli 1.000HP gücünde bir canavar olabilir!

Bu elektrik vizyonu Nissan CEO’su Hiroto Saikawa’ya göre tam elektrikli ve e-POWER adındaki hybrid modellerden oluşuyor. e-POWER adıyla basitçe anlatılmak istenen araç tipi tam olarak hybrid, yani benzinli bir motor jeneratör olarak kullanılacak ve pilleri şarj edecek. Bu bakışa göre firma 2025 yılında satılan yeni araçlarının yarısından fazlasının elektrikli olacağını umuyor.

infiniti q inspiration
Q Inspiration

Infiniti markasının Q Inspiration lüks sedan modeli ve Prototype 10 yarış otomobilinden ortaya çıkacak elektrikli araç bu iki modelden ciddi tasarım izleri taşıyacak.

infiniti prototype 10
Prototype 10

Firmanın 2021 yılındaki tam elektrik tablosu onu şimdiden diğer üreticilerin arkasında bırakıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here