Ana sayfa Donanım Index Grup 2014 yılı ciro hedefini 2,26 Milyar TL olarak açıkladı

Index Grup 2014 yılı ciro hedefini 2,26 Milyar TL olarak açıkladı

0

İndeks Bilgisayar; Datagate Bilgisayar, Despec Bilgisayar, Netex, Artım, Homend ve Teklos Lojistik“i bünyesinde barındırıyor. 2013 yılı performansını ve önümüzdeki dönem hedeflerini de açıklayan Index; organik-inorganik büyüme planları ve “geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonu doğrultusunda 2014 için büyüme hedefini yüzde 10″a, ciro hedefini ise 2,266 milyar TL”ye çıkardı. Apple ile sözleşmesini 2013 yılı sonunda distribütörlük anlaşmasıyla tamamlayan Index Grup, yeni dönemde akıllı mobil ürünler ve BT lojistiği alanında ses getirecek yatırımlarıyla ön plana çıkmayı hedefliyor.

 

 

 

 

Index Grup 2014 yılı ciro hedefini 2,26 Milyar TL olarak açıkladı

 

 

 

 

Toplantıda lojistik üssü yatırımı ve taşınma süreci hakkında konuşan Index Grup CEO‘su Erol Bilecik; “Bugün başta Apple olmak üzere 100″ü aşkın markanın distribütörlüğünü yapıyor ve her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Uzun süredir faaliyetlerimizi yürüttüğümüz Kâğıthane”deki yönetim merkezimizi, bölgedeki inşaat projeleri ile ön plana çıkan Seba Vadi İnşaat‘ın çalışmaları nedeniyle yine aynı bölgeye dört kilometre uzaklıkta bir binaya taşıdık. Bundan böyle Index Grup olarak yeni binamızda hizmet vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

2013 yılında yaşanan genel gelişmeler

 

Geçen yıldan itibaren yazılımdan sunucuya, depolama ürünlerinden lojistiğe kadar katma değerli bir yapıya odaklanan Index Grup, 2013 yılında sektördeki ana ürün grupları olan notebook ve masaüstü bilgisayarların yüzde 10’lar civarında bir küçülme yaşamasına ve sektörün kur gelişmelerinden olumsuz etkilenmesine rağmen, 2013 yılında yüzde 18 oranında büyüme kaydetti. Yıl sonunda İndeks Bilgisayar’ın imzaladığı iPhone distribütörlüğü anlaşması ile telekom sektörüne de adım atmış oldu.

 

 

 

 

Index Grup 2014 yılı ciro hedefini 2,26 Milyar TL olarak açıkladı

 

 

 

 

2013 yılında teknolojide yaşanan gelişmeler

 

2015 yılında cep telefonlarının yüzde 80″nin akıllı olacak olması, mobil hoparlör kullanımında artış yaşanması, selfie akımı, tablet ve akıllı telefonlarda ikinci ekrana ihtiyaç duyulması, robotik çağın yavaş yavaş gelmesi, bulut bilişim uygulamalarının yaygınlaşacak olması; “Google Drive, Mega, Dropbox“, 3D baskı sistemlerinde yaşanacak olan gelişmeler, akıllı beyaz eşyalarda artış, giyilebilir teknolojik ürünlerdeki artış, iletişimde sosya medya kullanımın artması.

 

 

2013 yılında teknoloji firmalarında yaşanan gelişmeler

 

Index“in, 2013 yılında satışını gerçekleştirdiği notebook kutularının ağırlığı, 225 ton ağırlığında olan özgürlük Heykeli”nin 6 katı kadardır. 2013 yılında satışını gerçekleştirdiğimiz yazıcıların kapladığı alan kara sınırları Fransa ile çevrili ülke olan Monako yüzölçümünün 6 katı kadardır. Index“in, 2013 yılında satışını gerçekleştirdiği tablet sayısı, Amazon Havzası”nın çok büyük bir kısmını kapsayan Amazon Ormanları”nın sahip olduğu ağaç sayısının 4 katı kadardır.

 

 

 

 

Index Grup 2014 yılı ciro hedefini 2,26 Milyar TL olarak açıkladı

 

 

 

 

Netex“in, 2013 yılında satışını gerçekleştirdiği bakır kabloların uzunluğu, kuzey-güney uzantısından tüm Amerika kıtasını kat eden PanamerikanKarayolu”nun uzunluğuna eş değerdir. Datagate“in, 2013 yılında satışını gerçekleştirdiği işlemciler; üst üste konulduğunda, Dubai”de bulunan dünyanın en yüksek gökdeleni BurjHalife”nin yüksekliğinin 25 katı kadardır. Despec“in, 2013 yılında satışını gerçekleştirdiği kartuşlar ile 60 tane Şehir Hatları Vapuru boyanabilirdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here