Ana sayfa Donanım İncelik donanıma engel değil

İncelik donanıma engel değil

0

Haier T3C ince olmasına rağmen DVD sürücüsü barındırıyor
 

İnce ve hafif bir kasaya sahip olan Haier T3C serisi notebook”lar, bu incelikte ürünlerde bulunmayan bir özelliğe sahip. Opsiyonel olarak dahili DVD sürücüsü var; üstelik bu sürücü kasayı açmadan kolayca çıkarılabiliyor ve yerine aynı yuvaya uygun şekilde üretilmiş ikinci bir pil takılarak notebook”un pil ömrü 10-12 saate uzatılabiliyor.

Haier T3C serisi notebook”lar, 25 mm inceliğinde ve sadece 1.64 kg ağırlığında (pil dahil). Ama bu ürünleri esas farklı kılan özellik, aynı zamanda DVD sürücü yuvasının da bulunması. Bu incelikteki notebook”larda kasaya bütünleşik DVD sürücü kullanılamadığından, kullanıcılar genellikle ayrı olarak sürücü alıp, USB”den bağlama yolunu seçiyorlardı.

Haier, geliştirdiği teknoloji ile bu sorunu çözmüş. üstelik bir taşla iki kuş vurulmasını da sağladı. Haier T3C modelinde kullanılan DVD sürücüler, yuvadan çıkarılabilir olarak tasarlanmış. Kasayı açmaya gerek olmadan, normal uçlu bir tornavida ile istendiğinde DVD sürücü çıkarılıp, aynı yuvaya ikinci bir pil takılabiliyor. Böylece ürünün pil ömrü 10-12 saate çıkarılıyor. Başka bir deyişle Haier T3C kullanıcıları istedikleri zaman DVD sürücülerini, istedikleri zaman ikinci pillerini kasaya monte şekilde kullanabiliyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here