Ana sayfa Mobil İnceleme: Wild Blood

İnceleme: Wild Blood

0

Lancelot”un zorlu fantastik macerası
 

Kral Arthur ve Excalibur ismini sıkça duyduk. Daha önce bu konuyla ilgili birçok film ve dizi çevrildi, kitaplar yazıldı, oyunlar geliştirildi. Gameloft, Wild Blood ile birlikte Kral Arthur efsanesini ele alıyor. Ancak olayları daha farklı bir şekilde oyunculara sunuyor.
 
Lancelot”un hikayesi

çıkmadan önce hakkında çok konuşulan oyunlardan biri olan Wild Blood’ta Sir Lancelot’u yönetiyorsunuz. Lancelot”un, Guinevere”e olan aşkı Kral Arthur”u karşısına almasına neden olur. Ancak işler bununla kalmaz Arthur”un, şeytani büyücü Morgana ile iş birliği yapması ortalığı cehenneme çevirir. Bundan sonrasında ise Lancelot hem ülkesini hem de Guinevere”ı bu durumdan kurtarmak için maceraya dalıyor. Oyuna girince başlangıçta güzel bir sinematikle birlikte konu anlatılıyor.
 


 
Wild Blood aksiyon dolu bir oyun. Yapımda ilerlerken bolca düşman grubuyla kapışıyorsunuz. Aslında klasik bir oyun mekaniği var. Düşmanlar ortaya çıktığında gidebileceğiniz yollar kapanıyor. Cehennem yaratıklarını öldürünce engeller açılıyor. Kilitli kapılar da var, bunları da anahtarla açıyorsunuz. Düşman grupları haricinde artı olarak Boss olarak tabir ettiğimiz düşmanlar var. Boss”lar normal yaratıklara karşı daha dayanıklı, ancak taktiklerini bulması hiç zor değil. Kısa zaman içinde işlerini bitirebilirsiniz. Ayrıca çevrede kırılacak sandıklar bulunuyor. Bunlardan altın veya başka yararlı eşyalar çıkabiliyor. Tabii ki oyunda yetenekler eksik edilmemiş, belli bazı özel vuruşlarınız var. Yapımda ilerledikçe bunları geliştiriyorsunuz. Böylece Lancelot tam bir yıkım makinesi haline geliyor.

 

Lancelot”un zorlu fantastik macerası
 

Oyunun kontrolleri ise alışıldık biçimde. Ekranın sol tarafındaki analog ile karakteri yönetirken, sağ tarafta ise vuruş ve yetenek kullanımı için düğmeler yer alıyor. Kontroller genel olarak rahat ve sorun çıkarmıyor. Wild Blood”ın tek kişilik senaryosu gayet güzel, ancak tek handikabı kısa süre içinde sona ermesi. Tekli oyuncu modu haricinde artı olarak multiplayer bulunuyor. Multiplayer”da arenalarda çeşitli online rakiplerle kapışıyorsunuz. Oyun böylece hem online bir tecrübe yaşatıyor, hem de daha uzun bir oynanış ömrü sunuyor.
 

 
Unreal gücü adına

Oyun kullanıcılara sunulmadan önce grafikleriyle kendinden bahsettirmişti. Unreal Engine 3 kullanan Wild Blood, genel olarak kaliteli grafiklere sahip. özellikle Lancelot dahil tüm anakarakter modellemeleri detaylı yapılmış. Kaplamalar kaliteli. Ancak çeşitli olmayan ve bir süre sonra tekdüzeye bağlayan düşman modellemeleri, oyunun grafiksel kalitesine biraz gölge düşürüyor. Sesler ve müzikler ise gayet başarılı.

Sonuç olarak Wild Blood, bir iki eksiğine rağmen son derece kaliteli bir yapım. Eğer Android veya iOS platformunda fantastik ve aksiyon dolu bir oyun arıyorsanız, Wild Blood”ı denemenizi tavsiye ederim.
 

Puan: 9/10

Artılar: Aksiyon dolu macera sunuyor, mobil platformdaki en iyi grafikli oyunlardan bir tanesi, rahat kontroller, sesler ve müzikler, multiplayer modu

Eksiler: Tek kişilik senaryo kısa sürede bitiyor, grafikler üst düzey olsa da düşman modellemeleri çeşidi az tutulmuş

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here