Ana sayfa Haber İnceleme raporunda belgelere ilişkin zorluklar nedeniyle verimlilik kaybı yaşandığı belirtildi

İnceleme raporunda belgelere ilişkin zorluklar nedeniyle verimlilik kaybı yaşandığı belirtildi

0

IDC‘nin yeni raporuna göre, dökümanlarla ilgili yaşanan zorluklar çalışanlara zaman kaybı olarak yansıyor. Böylece rakam yılda yüzde 20’lik verimlilik kaybına ulaşmış ve rapora göre bu durum bilgi erişiminde katlanarak artan gelişmeyle doğrudan ilgili.

Rapor, bugünün gelişen çalışma alanlarını etkileyen ana trendleri ortaya koyuyor İnceleme raporuna göre, son yıllarda hem bilgiye erişme, hem de bilgiyi sunma konularında önemli bir patlama yaşandı. IDC, şirketlerin 2015’e kadar son beş yılda aldıkları toplam veri hacminin altı kat arttığını ve benzer bir oranda devam edeceğini öngörüyor. Şirketler, erişilen bilgileri kavramanın yanı sıra bu bilgileri para ve zamandan en fazla tasarruf ettirecek şekilde sunma konularında önemli zorluklarla karşılaşıyor.

Giderek daha fazla şirketin yazdırma işlemleriyle ilgili maliyetlerine daha çok dikkat etmesi ve faaliyetlerini kolaylaştırma yolları aramasıyla, işletme masraflarını azaltma ihtiyacı ve verimliliği artırma hedefi arasında denge sağlanması, pek çok iş yeri girişiminin önemli itici güçlerinden biri haline geldi.

İnceleme raporunun belirlediği, gelişen çalışma alanlarının önemli trendlerinden üçüncüsü, büyüyen mobil iş gücünün yarattığı etki. IDC’nin tahminlerine göre, 2018’e kadar, çalışanların yüzde 75’i evde, yolda, şirkette ya da müşteri tesislerinde mobil cihazlardan çalışacaklar. Giderek artan bu mobil iş gücü, “her zaman ve her yerde” doğru bilgiye güvenle erişme gibi kritik bir ihtiyaç doğuruyor.

Bu gereksinimlere odaklanan IDC inceleme raporu, akıllı MFP‘lerin her tür mobil cihazdan sorunsuzca belge yazdırabilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu cihazların ayrıca güvenlik tehdidi veya virüslere karşı koruma sağlamak, erişimi kontrol etmek ve şirketlerin fikri mülkiyetlerini korumak için mobil cihazlardan güvenli yazdırma olanağı sunması gerekiyor.

IDC’ye göre, bunları ve diğer önemli kriterleri karşılayan cihazlar, çeşitli süreçleri otomatik hale getirebilir ve işletmelere kısa sürede verimlilik kazançları sağlayabilir. Bu özellikler, akıllı MFP’lerin, çalışanlarının verimliliğini artırmak için iş otomasyon araçları kullanmayı düşünen Avrupa işletmelerinin yüzde 70’inin satın alma kriterleriyle uyumlu olduğunu gösteriyor.

OKI Europe’un geniş kapsamlı akıllı MFP portföyü, işletmelerin verimliliği artırmak amacıyla belge kullanma, yönetme ve işleme yöntemlerini geliştirmesini sağlayan çeşitli araçlar sunar. IDC tarafından belirlenen önemli iş yeri trendlerine cevap niteliğindeki bu güçlü, çok işlevli yazıcılar, çok yönlü yazılımları gelişmiş teknolojiyle birleştirerek tablet ve akıllı telefonlardan en yüksek güvenlik seviyesinde yazdırmayı destekliyor, verimliliği artırıyor ve OKI’nin gömülü sXP (akıllı Genişletilebilir Platform) ürününü kullanarak belge girişi, çıkışı ve verimliliğini geliştiriyor.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here