Ana sayfa Haber İnceleme: Gigabyte P34g

İnceleme: Gigabyte P34g

0

21 mm kalınlıkla ve 1.2 Kg ağrılıyla dünyanın en ince ve hafif oyun laptopu olduğunu iddia eden P34, alıcısına hem performans hem de taşınabilirlik vaad ediyor

Ultrabook olsaydı?

P34 Intel’in i7  4710HQ Haswell işlemcisini kullanıyor. Haswell işlemcileri dergimizin bu sayısında oldukça övdük. Alamet-i farikası %50 oranında işlemcinin daha efektif olarak şarj tüketmesi en genel özelliği olarak nitelendirebilinir. Gigabyte P34’ün Ultrabook olamamasının nedeni şarj süresinin çok uzun zamana kadar dayanamaması. Bunun nedeni donanımında barındırdığı üst düzey NVDIA grafik kartının olması en önemli nedenlerinden biri. Oyuncuların pek dokunmatik ekrandan beklentisinin olmadığını bilen Gigabyte, bu modelinde dokunmatik ekrana yer vermemiş.

Performans

Gigabyte P34 v2’nin en güçlü yanı kesinlikle performansıdır. Gücünü 4.nesil İntel i7 4710’dan alan bilgisayarın grafik tarafında ise Nvdia GTX 860 destekliyor. 8 GB sistem belleği ve 128 GB SSD ile güçlendirilen Gigabyte P34 v2ile hem oyun oynayıp hem de grafik ve video düzenleme gibi işlemleri hızla yapabilirsiniz.

Ekran

14″ Full HD geniş açı bir ekrana sahip olan P34, mat ekran ve 1920X1080 çözünürlüğünün üzerine bir de yüksek kontrasta ve parlaklık değerlerine sahip. Donanımın verdiği rahatlıkla oyunlarınızı yüksek detay seviyelerinde oynarken bir de ekranın kaliteli renk ve parlaklık değerleri artı değer katıyor.

Devamı için diğer sayfaya tıklayınız

 

Port girişleri

Gigabyte P34G v2 giriş çıkış konusunda da oldukça zengin diyebilriirz. 2 adet USB 3.0 girişi var. Bu girişlerden birisinin telefonların hızlı şarj edilmesi için özel olarak optimize edildiğini görüyoruz. Aynı tarafta link hattı girişi, VGA çıkışı ve kulaklık girişini görmekteyiz. Gigabyte P34G v2 giriş çıkış konusunda da oldukça zengin diyebilriirz. 2 adet USB 3.0 girişi var. Bu girişlerden birisinin telefonların hızlı şarj edilmesi için özel olarak optimize edildiğini görüyoruz. Aynı tarafta link hattı girişi, VGA çıkışı ve kulaklık girişini görmekteyiz. Diğer tarafta ise USB 2.0 girişi, kart okuyucu, HDMI çıkış ve şarj adaptör girişini görmekteyiz.

Sonuç:

En zor oyunları bile yüksek ayarda ve Full HD’de sektörün standartlaştırdığı 30 kare/saniyede oynayabiliyorsunuz. Crysis 3 ve Need for Speed’in yüksek ayarlarda saniyede 30 kareye; Call of Duty Ghost’ta ise ortalama saniyede 70 karelere çıkması bu ufak ama güçlü performans canavarının neler yapabileceğini kanıtlar nitelikte.

Gigabyte P34’ün Dolby tarafından desteklenen stereo hoparlörleri müzik dinleme veya video izleme açısından beklentileri karşılayabilecek düzeyde. Tabi iş oyun oynama konusu gelince iyi bir kulaklık veya hoporlörlere ihtiyacınız olacak

Teknik özellikler

İşletim Sistemi Windows 8.1

 İşlemci 4th Generation Intel® Core™ i7-4710HQ Processor (2.5GHz-3.5GHz)

Ekran 14″ Full HD 1920×1080 Wide Viewing Angle LCD

Ram 8GB DDRIIIL 1600, 2 slots (Max 16GB)

Tümleşik Ekran Kartı Intel® HD Graphics 4600

Harici Ekran Kartı NVIDIA® GeForce® GTX 860M GDDR5 4GB/2GB

Depolama SSD: 128 GB mSATA SSD

Depolama İkincil:1TB 2.5″ HDD 5400 rpm Klavye Arkadan aydınlatmalı Türkçe Q

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here