Ana sayfa Haber iMac’lerin en güçlüsü iMac Pro’nun özellikleri neler?

iMac’lerin en güçlüsü iMac Pro’nun özellikleri neler?

0

iMac Pro’nun fiyatı ne kadar olacak ve ne zaman piyasaya çıkacak? iMac Pro’nun tasarım ve teknik donanımı nasıl olacak? İşte iMac’lerin geldiği son nokta olan iMac Pro hakkında merak edilen soruların cevapları…

Maksimum 18 çekirdekli İşlemci, 22 Teraflop GPU Performansı, Hızlı Depolama ve Gelişmiş I/O özellikleriyle iMac Pro, şimdiye kadarki iMac”lerin tepe noktası olarak lanse edildi.

Apple dün gerçekleştirilen Apple WWDC 2017 etkinliğinde, zorlu iş akışlarına sahip profesyonel kullanıcılar için tasarlanan yepyeni bir iş istasyonu sınıfı iMac Pro”nun ön tanıtımını yaptı. Yeni iMac Pro, göz kamaştırıcı 27 inç Retina 5K ekranı, maksimum 18 çekirdekli Xeon işlemcisi ve 22 Teraflops”a kadar çıkan grafik işleme birimiyle gelmiş geçmiş en güçlü Mac. iMac Pro, gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma ve gerçek zamanlı 3D işleme için kusursuz performansı, yeni uzay grisi kasasıyla sunuyor. iMac Pro”nun Aralık ayında satışa çıkması planlanıyor.

Apple, en son teknolojiye ve yüksek üretim sistemine modüler bir tasarımla ve son teknoloji profesyonel bir ekranla erişmek isteyen profesyonel müşterileri için iMac Pro”nun yanı sıra tamamen yeniden tasarlanmış yeni nesil Mac Pro üzerinde çalışıyor.

“Geliştiricilere ve müşterilerimize iMac Pro”nun ön tanıtımını sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız en güçlü ve en hızlı olan bu Mac, iş istasyonu sınıfı bilgisayarı ilk defa iMac ile buluşturuyor,”” diyen Apple Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimizin sevdiği zarif ve sessiz iMac kasasına olağanüstü performansı yerleştirebilmek için tüm sistemi yeniden düzenledik ve tamamen yeni bir termal mimari tasarladık. iMac Pro ileri doğru atılmış büyük bir adım ve şimdiye kadar bir benzeri olmadı.””

iMac Tasarımında İş İstasyonu Sınıfı Performans

18 çekirdeğe kadar yeni nesil Xeon işlemcileriyle iMac Pro en zorlu profesyonel iş akışları için tasarlandı. Flash mimarisi ve tamamen yeni termal tasarımıyla iMac Pro aynı ince ve kusursuz iMac tasarımında yüzde 80″e kadar daha fazla soğutma kapasitesi sunuyor. Yeni uzay grisi kasası ve 1 milyar rengi destekleyen etkileyici 27 inç Retina 5K ekranıyla iMac Pro güçlü olduğu kadar göz alıcı.

Bir Mac”in Sahip Olduğu En Gelişmiş Grafikler iMac Pro”da

iMac Pro”da, Mac”de şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sağlayan yeni Radeon Pro Vega GPU bulunuyor. iMac Pro, gelecek nesil işlem çekirdeği ve 16 GB”a kadar dahili yüksek bant genişliğine sahip bellek (HBM2), Vega GPU ile gerçek zamanlı 3D render alma ve etkileyici, yüksek kare hızlı VR için 11 Teraflop tek duyarlı işlem gücü sunuyor. Yarı hassas hesaplama, yapay zeka teknolojileri için ideal olan iMac Pro, 22 Teraflop”a kadar performans sağlıyor.

Hızlı Depolama ve Gelişmiş I/O

iMac Pro 4 TB”ye kadar SSD ve 128 GB”a kadar ECC belleğe kadar destek veriyor ve dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla iki yüksek performanslı RAID dizisine ve iki 5K ekrana aynı anda bağlanabiliyor. İlk kez bir Mac”te 10 kat daha hızlı ağ oluşturmak için 10 GB Ethernet özelliği iMac Pro”da sunuluyor.

iMac Pro”nun Fiyatı Ne Kadar?

iMac Pro”nun Aralık ayında satışa çıkması planlanıyor.  Fiyatının ise 5.000 Dolar olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here