Ana sayfa Haber İlk yerli 4G”li telefon Vodafone Smart 4 Power

İlk yerli 4G”li telefon Vodafone Smart 4 Power

0

Vodafone Smart 4 power“a Red Elite ve Red Elite Extra tarifesine sahip aboneler, 24 aylık sözleşmeyle ücretsiz sahip olabiliyor. 4G uluslararası dolaşımı müşterilerine sunan ilk ve tek operatör olan Vodafone Türkiye, böylece mobil iletişimin gelecek teknolojisini herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyor.1 Eylül 2014 – “Daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileri ile herkese ilham vermek” misyonuyla Dijital Dönüşüm Hareketi isimli stratejik yatırım programını yürüten Vodafone, Türkiye”nin dijitalleşmesine liderlik vizyonu doğrultusunda bir adım daha attı. “Türkiye”de üretilen ilk 4G”li akıllı telefon” Vodafone Smart 4 power”ı bugün itibariyle satışa çıkaran şirket, mobil iletişimin son teknolojisini erişilebilir kılmayı hedefliyor.Türkiye pazarına operatör markalı akıllı telefon kavramını getiren ve son dört yılda 15 Vodafone markalı akıllı telefon ile 5 tableti piyasaya süren Vodafone Türkiye, “yerli üretim” konusunda da öncü rolünü sürdürüyor. Aralık 2013″te Vodafone Blade V”yi Türkiye”de üreten şirket, şimdi 4G özellikli Vodafone Smart 4 power“ı Türkiye”de üretti. Geçen hafta itibariyle banttan çıkan yerli üretim Vodafone Smart 4 power, Long Term Evolution (LTE) özelliği, Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve 5 inç çoklu-dokunmatik (multitouch) ekranı ile fark yaratırken 599 TL“lik avantajlı fiyatı ile tüketicilerle buluşuyor. Vodafone Smart 4 power“a Red Elite ve Red Elite Extra tarifesine sahip aboneler, 24 aylık sözleşmeyle Vodafone mağazalarına başvurarak ücretsiz sahip olabiliyor.

8 ülkede şimdiden 4G!

Diğer yandan 4G uluslararası dolaşımı (roaming) müşterilerine sunan ilk ve tek operatör olan Vodafone Türkiye, Vodafone Smart 4 power ile mobil iletişimin en yüksek hız kapasitesini herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyor. Böylelikle tüketiciler Vodafone Smart 4 power ile İtalya, İspanya, Yunanistan, Romanya, Portekiz, İngiltere, Yeni Zelanda ve Hollanda”ya yapacakları ziyaretlerde 4G teknolojisinin olanaklarından faydalanırken, tarifelerinin tamamını tıpkı Türkiye”deymiş gibi özgürce kullanabiliyorlar.

Vodafone Smart 4 Power tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye CEO”su Gökhan öğüt, şunları söyledi:

“Dijital Dönüşüm Hareketi vizyonumuz çerçevesinde, herkese mobil genişbandı erişilebilir kılmak için kesintisiz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye”nin ilk yerli üretim 4G özellikli akıllı telefonu Vodafone Smart 4 power”ı da söz verdiğimiz gibi, 2014 içinde tüketicilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Global arenada 4G”nin öncüsü bir operatör olarak  Vodafone Smart 4 power”ı teknolojik avantajlarına göre son derece uygun bir fiyatla sunarak, abonelerimizin dijital çağa uyum sağlamalarını kolaylaştırıyoruz. 4G destekli bir telefonu üretmek tek başına yeterli değil, abonelerin bu hizmeti deneyimleyebilmesi de gerekiyor.  Vodafone Türkiye olarak sunduğumuz 4G roaming avantajı ile abonelerimiz  bugün 8 ülkede 4G teknolojisinin olanaklarından faydalanırken, tarifelerinin tamamını tıpkı Türkiye”deymiş gibi özgürce kullanabiliyorlar. Bundan böyle, yurtıdışına çıkan müşterilerimiz 4G”nin hızını, Vodafone Smart 4 power ile de deneyimleyebilecek.”

 

Eşdeğer rakiplere göre %30 daha fazla pil ömrü

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ise, cihazın her kesimden bireyin akıllı telefon sahibi olmasında önemli bir rol oynayacağını ifade ederek, şunları söyledi:

 

Vodafone Türkiye olarak, Vodafone markasıyla satışa sunduğumuz akıllı cihazların ve diğer ürünlerin her zaman global kalite anlayışımız çerçevesine uygun özelliklere sahip olmasını şart koşuyoruz. Bugüne kadar “herkes akıllı telefon sahibi olsun” diyerek çıktığımız bu yolda Türkiye”de ilk operatör markalı telefon ve tableti sunduk, yerli üretimin akıllı telefonda bir seçenek olmasını sağladık.  Bugün de yine “herkes son teknolojiye ulaşsın” diyerek Türkiye”nin 4G özellikli ilk yerli üretim akıllı telefonu Vodafone Smart 4 power”ı tüketicilerimize avantajlı fiyat ile sunuyoruz. 599 TL”lik fiyatı ile Vodafone Smart 4 power”ın, ülkemizde satılan 4G özellikli ilk 10 marka içinde en uygun fiyata sahip akıllı telefon olduğunu görmekten memnuniyet duyduk. Uygun fiyatının yanında, Vodafone Smart 4 power”ın en dikkat çekici teknik özelliği, 3000 mAh batarya ömrü ile, eşdeğer rakip ürünlere göre %30 daha fazla pil ömrü sunarak kullanıcıya daha fazla kullanım süresi sağlaması. Vodafone Smart 4 power, hem 43,2 Mbps’ye varan çift taşıyıcılı internet teknolojisini, hem de 150 Mbps’yi bulan 4G teknolojisini (LTE CAT 4) destekliyor.  Vodafone Smart 4 power‘ın kullanımı kolaylaştıran destek arayüzü yanında hayatı kolaylaştıran Vodafone uygulamaları tek bir klasör altında ana ekranda sunuluyor. Cihazımızın tasarımında Vodafone Self Servis, Avantaj Cepte, Akut, Cep Cüzdan, Mobil TV, çiftçi Kılavuzu, Cep Sağlık gibi Vodafone’a özel uygulamalar bulunuyor. 4G mobil iletişim teknolojisi için hazırlanan Türkiye”de, bu teknolojiyi destekleyen bir akıllı telefonu son derece uygun fiyata sunarak, ülkemizde hem akıllı telefon penetrasyonunun yükselmesine, hem de 4G”ye hazırlık sürecine katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.”

Vodafone Smart 4 power, Quadcore 1.3 GHz 4 çekirdekli Mediatek işlemcisiyle üstün bir performans deneyimi sunuyor. Günlük hayatta gittikçe yaygınlaşan NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğini kullanarak hayatı daha da kolaylaştıran cihaz, 2 adet NFC (Yakın Alan İletişimi ile mobil ödeme sistemi) etiketi hediyesiyle birlikte geliyor. Ayrıca, lansman kapsamında 16 GB Micro SD kart da hediye ediliyor.

 

Vodafone Smart 4 power“ın diğer teknik özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

·         3000 mAh pil ömrü

·         5 inç qHD IPS çoklu-dokunmatik (multitouch) ekran

·         Android 4.4 KitKat işletim sistemi

·         LTE (CAT 4) / 150 Mbps”ye kadar indirme (download) hızı

·         4 GB dahili depolama alanı, 32 GB”ye kadar mikro SD kart desteği

·         1 GB RAM

·         Konuşma süresi: 24 saat (2G), 18 saat (3G), 12 saat (4G)

·         Bekleme (standby) süresi: 480 saat (2G), 360 saat (3G), 240 saat (4G)

 

Vodafone Smart 4 power, Vodafone Türkiye”nin Cep Merkezleri”nde satışa sunuluyor.599 TL satış fiyatı ile raflarda yerini alan Vodafone Smart 4 power, teknolojik avantajlarına göre uygun fiyat seçeneğinin yanı sıra, uzun pil ömrü ile de fark yaratıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here