Ana sayfa Haber İlk kırılmaz elmas ekranlı telefon 2019 yılında çıkacak

İlk kırılmaz elmas ekranlı telefon 2019 yılında çıkacak

0

Telefonu düşürüp ekranını kırmak sizin için bir kabussa, yalnız değilsiniz. 

Telefon üreticileri kimyasal olarak güçlendirilmiş Gorilla Glass, kırılmaz kaplama ve bazen safir kristal yüzeyler kullanarak telefonunuz düştüğünde kırılmasının önüne geçmeye çalışırlar. Fakat bir firma bugün yaptığı bir açıklamayla ilk elmas camdan yapılma telefon ekranı üzerinde çalıştıklarını duyurdu. 

Ama 2019 yılına kadar beklemeniz gerekecek. 

Ekran kırılmaları sıklıkla başa gelen, endişe verici bir durumdur. Akhan’ın elmas camı, kristal yapıyı düz bir hatta değil gelişigüzel düzenleyen nanokristal şablon yöntemini kullanıyor. Böylece derin çatlakların ve alt yüzeyde bulunan materyallerin hasar görmesinin önüne geçiliyor. 

Akhan Semiconductor’ın üreteceği Miraj Diamond Glass adlı laboratuvar yapımı cam, elektronik göstergelerde kullanılan diğer tüm kırılgan materyallerden daha güçlü olacak. Bu elmas camın aynı zamanda Gorilla Glass gibi diğer malzemelerle birlikte üst katman olarak da kullanılabileceği belirtiliyor.

Kırılmaz cama sahip bir telefon modeli için 2019 yılını beklemek biraz sıkıcı olacak. Kaldı ki ucuz olmasını da beklemiyoruz. Laboratuvarda üretilen elması telefon ekranının kaplama malzemesi haline getirmek oldukça masraflı bir iş olsa gerek. Büyük ihtimalle pahalı telefonlarda, kırılmaya karşı dayanıklı cam sloganı altında pazarlanacaktır. Tıpkı Motorola Moto Z2 Force modelinde olduğu gibi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here