Ana sayfa Haber İlk katlanabilir ekranlı iPhone 2020 yılında çıkabilir

İlk katlanabilir ekranlı iPhone 2020 yılında çıkabilir

0

CNBC’nin haberine göre Bank of America Merill Lynch’in analisti Wamsi Mohan Apple’ın yatırımcılarına yazdığı bir notta, Apple’ın katlanabilir telefon modeli üzerinde çalıştığını belirtiyor. Araştırmacı, Apple’ın bir kaç tedarikçisiyle Asya’da yaptığı görüşmelere dayanarak söz konusu cihazın önümüzdeki iki yıl içerisinde çıkabileceği tahmininde bulunuyor. 

Mohan aynı zamanda akıllı telefonun katlanabilir olmasının önemli bir satış avantajını da beraberinde getireceğini belirtiyor. Zira büyük bir ekranın akıllı telefon boyutuna katlanabilmesi, aynı zamanda tablet olarak kullanılması olasılığını da beraberinde getiriyor. Teorik olarak bu tip bir cihaz, iPad ya da iPad mini gibi büyük ekranlı bir cihazın avantajını sağladığı gibi, katlanabilir olması nedeniyle akıllı telefonlar gibi rahatça taşınabilir. 

Katlanabilir cihazla ilgili olarak araştırmacı Mohan’ın yaptığı bu tahmin, geçtiğimiz Ekim ayında yapılan bir diğer haberle de uyum sağlıyor. O haberde LG’nin ileride çıkarılacak bir iPhone modeli için katlanabilir OLED panel ile birlikte 3 boyutlu yazıcıda basılmış, dayanıklı ve esnek bir anakart üretmek üzere özel bir görev grubu oluşturduğu, üretimin 2020’de başlayabileceği belirtiliyordu.

Apple 2016 yılında ‘Esnek ekranlı cihazlar‘ adlı patentinde birbirine menteşe ile bağlanmış ana gövdeler arasında kullanılan esnek OLED ekran kavramını kullanmıştı. Ekim ayında yapılan diğer bir başvuruda ise telefonun ortasında yer alan esnek bölüm sayesinde görünür bir bağlantı noktası olmadan, telefonun gövdesinin bükülebilmesi hali tasvir ediliyordu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here