Ana sayfa Haber İlk elektrikli Lotus modeli 1.000HP gücünde bir canavar olabilir!

İlk elektrikli Lotus modeli 1.000HP gücünde bir canavar olabilir!

0
lotus
Simon Dawson/Bloomberg, Getty Images

İngiliz otomotiv firmaları arasında elektrik teknolojisine geçen ilk firma Lotus olmayabilir fakat bunu yaptığında sektörde bir dalgalanma yaratacağı kesin. Autocar kaynaklarından gelen bilgilere göre Lotus’un ilk elektrikli otomobili 1.000BHP (yaklaşık 1.013HP) gücünde olacak ve 2,5 milyon dolar segmentinde fiyatlandırılacak. Araç kendisine rakip olarak Bugatti Chiron ve McLaren P1 gibilerini seçecek. Bu bilgilere göre firma şimdiki stratejisi olan daha alt seviye spor arabalarla rekabeti askıya alacak.

Araç hakkında detaylar son derece sınırlı fakat özel bir elektrik aksamı kullanılacağı ve önümüzdeki 10 yıl içinde ortaya çıkacağı biliniyor.

İlgili İçerikYeni Tesla Roadster, opsiyonel roket iticili SpaceX Paketi ile gelecek!

Daha önce de söylediğimiz gibi araçları çoğu zaman fiyat-performans dengesini bulmak üzere tasarlanmış Lotus için oldukça farklı bir girişim olacak bu araç, firmanın artık küçük bir üretici olmadığının da sinyallerini verecek. Çinli otomotiv devi Geely tarafından 2017’de satın alınan Lotus, bu firmanın otomobillerini yüceltecek bir model çıkarabilir. Geely’nin stratejisine göre İngiliz firma artık direkt olarak teknoloji ve güç üzerine odaklanacak. Bu iki değer, Lotus’un ve Geely’nin diğer elektrikli otomobillerini popüler hale getirebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here