Ana sayfa Donanım İlk Chrome OS tablet Acer tarafından görücüye çıkarıldı!

İlk Chrome OS tablet Acer tarafından görücüye çıkarıldı!

0

Yoğunlukla ABD’deki eğitim kurumlarında kullanılan Chrome OS yüklü laptoplar, bu amaca oldukça iyi hizmet etse de diğer kullanıcılar için ürün yelpazesindeki zayıflık, bu alan dışında sistemi pek popüler hale getirememiş, hala egzotik kalmasına sebep olmuştu. Bunu değiştirmek isteyen Acer, Chrome OS yüklü ilk tabletini tanıttı.

Eğitim dünyasında yer alan teknoloji devlerinin hepsi Londra’daki Bett 2018 ticaret etkinliğinde bir araya geldi ve son ürünlerini sergiledi. Bu sergilenen ürünler arasında herhangi bir noktasıyla diğer tabletlerden ayrışacak herhangi bir özelliği olmayan ancak Chrome OS çalıştırarak herkesi sollayan Acer tablet yer aldı. 

Güney Afrika’da çalışan bir öğretmenin paylaştığı tweet ile görülen tablet, şuan silinmiş olsa da 8 ya da 10 inçlik bir cihazı ortaya çıkarıyor. Bu cihaz, firma tarafından donanımsal olarak Staedtler Stylus kalem desteği dışında herhangi bir bilgi çıkışına sahip olamadı. 

Chrome OS’in arayüzünün uygunluğu ve Android ya da iOS’a kıyasla (tartışmalı olarak) daha iyi bir masaüstü deneyimi sunması sebebiyle tabletlere oldukça yakışacaktır. Android uygulamaları desteğinin yaygınlaşmasıyla birlikte yakında ülkemizde de Chrome OS cihazların görüleceği kesin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here