Ana sayfa Haber İlk 512 GB hafızalı telefon yakında çıkıyor : Made by Huawei

İlk 512 GB hafızalı telefon yakında çıkıyor : Made by Huawei

0

Bir çok akıllı telefonun dahili hafızası genel olarak yeterlidir insanların kullanımı için. özellikle Android cihazlar için 64 GB’lık bir alan, anlık ihtiyaçların karşılanması için gerekenden fazlasını sunar. Kaldı ki Android cihazların bir çoğunda microSD girişi bulunduğu için, fotoğraflar, videolar ve uygulamalar için daha fazla alana ihtiyaç duyulduğunda 400 GB’a kadar hızlı depolama imkanı bulursunuz. 

Fakat bu da yeterli değilse sizin için, ilk 512 GB dahili hafızalı telefonun yakında çıkacağı müjdesini verebiliriz. Telefonu çıkaracak olan firma, Huawei. Henüz telefonun neye benzediğiyle ilgili net bir bilgi yok ama, amiral gemisi modellerden biri olacak gibi görünüyor.

çin’in iletişim bakanlığına ait TENAA adlı sitede bu modelin adı ‘NEO-AL00’ olarak geçiyor. Yukarıda görülen belgenin yakın bir zamanda güncellendiği, güncellemeyle birlikte hafızada değişiklik yapıldığı belirtiliyor. Şu an itibariyle ticari ismi bulunmayan telefonun ön belleği 6 GB, dahili hafızası ise 512 GB.

PhoneRadar adlı sitenin söylediğine göre bu cihaz, firmanın üzerinde çalışmakta olduğu ‘Mate X’ konsept telefonu olabilir. Huawei halihazırda ‘MateX’ adının ticari hakkını Avrupa’da almış bulunuyor. 

önümüzdeki hafta çıkacak olan Huawei P20 modeli olmayacağı kesin bu telefonun. çünkü P20 serisiyle ilgili hemen hemen her şeyi biliyoruz artık. 512 GB’lık bir model bugüne kadar dile getirilmemişti hiç. 

İlginç olan bir başka şey de şu: Huawei’nin ihtiyaç duyacağı 512 GB UFS modüllerini üretecek olan tek firma Samsung gibi görünüyor. Samsung geçtiğimiz yıl bu konuyu o denli gündeme getirmişti ki, Galaxy S9’un 512 GB gibi devasa bir hafıza ile geleceğine dair spekülasyonlara neden olmuştu ama öyle olmamıştı. Modelle ilgili daha fazla bilgi aldıkça, sitemizde gündeme getirmeye devam edeceğiz. 

512 GB hafızaya ne kadar ihtiyaç var sizce? Kullanışlı olacağını düşünüyor musunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here