Ana sayfa Mobil İlk 4G telefon da yüzünü gösterdi (Galeri)

İlk 4G telefon da yüzünü gösterdi (Galeri)

0

Uzun süredir konuşulan’Supersonic’ telefon CTIA’da tanıtıldı
 

Google ile ile birlkte Nexus One’ı çıkardıktan sonra adından daha çok söz ettiren HTC şimdi de Sprint ile bir canavar yarattı. Uzun süredir konuşulan ve ‘Supersonic’ olarak anılan ilk 4G’li telefon ortaya çıktı.

Mobil Operatörü Sprint tüm söylentilerin arasında HTC’ye ürettirdiği EVO”yu duyurdu ve söylentilerin doğru olduğu onaylandı. EVo’nun en önemli özelliği WİMAX sistemi yani son derece geniş bir kablosuz bağlantıyla bir anlamda 4G ile çalışacak olması. HTC EVO yaz aylarında satışa sunulacak. Cihaz genel olarak HD2″yi andırıyor olsa da teknik olarak çok daha üstün özelliklere sahip.

4.3 inçlik LCD ekran HD2″den alınmış. İşlemci olarak 1 GHz”lik Snapdragon görev yapıyor. Saat hızı olarak HD2 ile aynı olsa bile bu işlemci revizyondan geçirilmiş. 1 GB dahili hafıza ve 512 MB RAM, daha güçlü batarya, 8 megapiksel kamera, 720 p video kaydı, 1.3 megapiksel, HDMI çıkışı, Wi-Fi, 8 GB hafıza kartı desteği, Android 2.1 işletim sistemi ve HTC Sense arayüzü ile EVO kesinlikle çarpıcı özelliklere sahip bir telefon.

 
Bunun dışında elbette WİMAX sistemi de çok yüksek hızda veri iletişimi sağladığı için EVO”nun çok iyi bir internet deneyimi sunacağı kesin. Yakın bir zamanda T-Mobile da “modifiyeli” bir HD2 ile Amerika pazarına giriş yapmıştı. Fakat Sprint”in bu hamlesi şüphesiz HD2 almayı düşünen kullanıcıların kafasını karıştıracaktır.

HTC EVO’yu daha yakında görmek için ileriki sayfalar bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here