Ana sayfa Donanım İlginç klavye modelleri

İlginç klavye modelleri

0

Tasarımları ve işlevleri ile dikkat çeken klavyeler
 

Farklı ürünler için farklı tasarımlar ve konseptler yapılıyor. Klavyeler de bunlardan biri. Sizler için tasarımları ve işlevleri ile ilgi çekici bazı klavye modellerini derledik. Listede yer alan modellerin yazı yazmak dışındaki farklı amaçları da var.

Portatif katlanabilir klavye

Klavyenizi katlayıp, cebinizde veya çantanızda taşımak ister miydiniz? Yoonsang Kim ve Eunsang Park’ın ilginç konsept çalışması bu imkanı sağlıyor.

 

 

Daktilo klavye

Daktiloların yeri her zaman başka olmuştur. PC, Mac veya tabletinizde nostalji yaşamak isterseniz USB’den bağlanan daktilo klavye bu iş için.

 

 

Microsoft Keyflex

Victor Johansson tasarımı esnek bir kullanım sunuyor. Esnek olması aslında klavyenin yapısından kaynaklanıyor. Ancak iş için değil, eğlence ve oyun amaçlı bir klavye.

 

 

Denizanası

ürünün üstünde beş tane tuş yer alıyor. Kullanıcı tuş takımı kullanmak yerine, 5 tuş üstünden belirli kombinasyonlarla karakter oluşturabiliyor. Denizanası anasına benzer tasarımı ilgi çekici.

 

 

Katlanabilir laptop klavyesi

Küçük boyutlardaki PC’lerde ekranla birlikte klavye de küçük oluyor. Bazı kullanıcılar bu durumu pek sevmiyor. çözüm ise tasarımcı Yang Yongchang’ten geldi. Katlanabilir dizüstü klavye konsepti bu problemi çözmeye yönelik.

 

 

Doğal klavye

Bazı zamanlar insanlar şehir yaşantısından uzaklaşıp, doğayla başbaşa kalmak istiyor. Bunu ofiste klavyenizle yapabilirsiniz. Tasarımcı Robbie Tilton’un sahte yosunlarla kaplı klavye konsepti doğa özlemini biraz da olsa dindirebilir.

 

 

Apple’ın faresiz klavyesi

Apple’ın klavye konusunda çalışmaları var. Sahip olduğu patentlerden bir tanesi de ilgi çekici. Apple’ın faresiz klavyesi üstünde el hareketlerini izleyen dört ufak kamera bulunuyor. Böylece kullanıcı fare kullanır gibi ekrandaki imleci hareket ettirebiliyor.

 

 

Masaj yapan klavye

Bilgisayar başında iş yapan bazı insanların ellerinde veya bileklerinde rahatsızlıklar olabiliyor. Klavye ve fare kullanımı bunun başlıca sebeplerinden biri. Bu ilginç ergonomik klavye diğer klavyelerin yapmadığı bir şeyi yapıyor. Klavyenin iki yarısı da belli aralıklarla titreşiyor. Böylece ellere ve bileklere masaj yapabiliyor.

 

 

iPhone için kağıt klavye

iPhone’da klavye ile yazı yazmak daha kolay olabilir. Florian Kraeutli tarafından tasarlanan sistem, masa üstünde yer alan kağıt parçasındaki titreşimleri analiz edip, ekrana yansıtıyor.

 

 

Bulamaca klavye

Wan Fu Chun tarafından dizayn edilen bu tasarım, klavyeyi standart şeklinden çıkartıyor. Bulmaca gibi klavye kavramı konsepti Red Dot’un tasarım ödülünü de kazandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here