Ana sayfa Yazılım “İhtiyaca göre performans”

“İhtiyaca göre performans”

0
Intel Las Vegas”ta düzenlenen CES etkinliğinde kullanıcının performans ihtiyaçlarına göre işlemci hızını ayarlayan akıllı Turbo Boost teknolojisini tanıttı.

Intel, dizüstü, masaüstü ve gömülü cihazlar için Intel Turbo Boost Technology1″yi içeren, eşsiz bir entegrasyon ve akıllı performans sunan, tümüyle yeni 2010 Intel Core™ işlemci ailesini tanıttı. Intel ayrıca üretim prosesinde çığır açan 32 nanometre (nm) kullanılmaya başladığını ve HD grafiğin işlemciye entegre edildiğini duyurdu.

Intel”in duyurduğu 25″ten fazla işlemci, kablosuz adaptör ve yonga seti arasında Intel Core™ i7, i5 ve i3 işlemciler, Intel 5 Serisi Yonga Seti ve Intel® My WiFi özelliklerini içeren Intel Centrino Wi-Fi ve WiMAX adaptörleri yer alıyor. Bu ürünlere bağlı olarak bilgisayar üreticileri tarafından 400″den fazla dizüstü ve masaüstü PC tasarımının, gömülü cihazlar için de 200 tasarımın piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni 2010 Intel Core işlemciler, Intel”in ikinci nesil yüksek-k metal geçitli transistörlerini içeren 32 nm prosesi ile üretildiler. Diğer gelişmelerin yan sıra bu teknik, harcanan enerjiyi azaltırken, bilgisayarın hızının artmasına da yardımcı oluyor.

Hız zekayla buluşuyor
Intel”in ödüllü “Nehalem” mikromimarisine dayanan bu yeni masaüstü, mobil ve gömülü işlemciler, müzik, oyunlar, videolar, fotoğraflar, sosyal ağlar ve yaygın olarak kullanılan diğer zorlu uygulamalarda akıllı bir şekilde performans gösteriyor. Ayrıca, tümüyle yeni 2010 Intel® Core™ işlemcilerin kullanıldığı çok ince dizüstüler, bir inçten daha ince sistemler için performans, şıklık ve uzun pil ömrü dengesini sağlıyorlar.

Yeni Core i7 ve Core i5 işlemciler, uyarlanabilir bir performans ve böylece daha akıllı bir bilgi işlem için, seçkin Intel® Turbo Boost Technology1 ve Intel® Hyper-Threading Technology2 özelliklerine de sahipler. Intel® Turbo Boost Technology1, kullanıcılara ihtiyaç duyduklarında hemen performans desteği sağlamak için, dinamik olarak ayarlama yaparak, otomatik ve akıllı bir şekilde performansı artırıyor. Intel® Hyper-Threading Technology2, her bir işlemci çekirdeğinin birden fazla “thread”i (iş emri) çalıştırmasına izin vererek, akıllı bir şekilde çoklu görevin çalıştırılmasını sağlıyor, çeşitli görevler aynı anda işlendiğinde, endüstri lideri enerji verimliliği ile dengelenmiş olarak, şaşırtıcı bir yanıt verebilirlik ve yüksek performans sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here