Ana sayfa Haber İFSAK’ta Küba manzaraları-21 Ocak

İFSAK’ta Küba manzaraları-21 Ocak

0
İFSAK, 21 Ocak”ta Ufuk Akarı“nın çalışmalarından oluşan “Viva Cuba” (Yaşasın Küba) temalı fotoğraf gösterisine evsahipliği yapacak.

İFSAK, 21 Ocak Perşembe günü saat 19.30″da “Viva Cuba” (Yaşasın Küba) temalı bir fotoğraf gösterisi düzenleyecek. Gösteri, Fotoğraf Sanatçısı Ufuk Akarı”nın çalışmalarından oluşacak.

 

 

 

Akarı, gösterinin konusu hakkında şunları söylüyor: “Küba Devrimi”nin 50. yılında soluğu Havana sokaklarında aldım ve özlemini duyduğum bir zaman diliminde kayboldum. Anneler Gününde rastlantı sonucu yolum Havana mezarlığına düştü. Tanımadığım devrimcilerin Küba bayrağı bulunan mezarlarına bırakılmış taze çiçeklerin kokusunu soludum. İbrahim Ferrer”in mezarının yanından geçerken “dos gardenias” şarkısını duyar gibi oldum. Küreselleşmenin kuşatmasına, ambargosuna ve tek tip insan dayatmasına rağmen, hâlâ sokaklarında çocukların misket oynadığı ülkenin varlığıyla mutlu oldum. Havana, muhteşem kolonyal mimarisi, sımsıcak insanları, emek ve sevgiyle hâlâ yürüyen birbirinden güzel eski Amerikan arabaları ve kıpır kıpır Latin müziği ile tekrar çağırıyor insanı. Dünyada onurlu ve bağımsız yaşamanın bedelini ödemeye hazır insanların birlikte haykırması gerekir!”

Ufuk Akarı kimdir?
1958 doğumlu Ufuk Akarı, Şişli Siyasal Bilimler”den mezun oldu. Gıda sektöründe satış yöneticisi olarak çalışıyor. 1997 yılında İFSAK”a üye oldu. Fotoğraf ve resim sanatlarından hoşlanıyor. Ustası ve yakın dostu Tufan Kartal ile birlikte “İlle de Roman Olsun” isimli ortak bir fotoğraf gösterisi yaptı. İbrahim Zaman yönetimindeki İstanbul”u fotoğraflayanlar grubu projesinde fotoğraf üretti.

Ayrıntılı bilgi için:
İFSAK Tel: (0212) 292 42 01 / (0212) 292 18 07

www.ifsak.org.tr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here