Ana sayfa Haber İfsak 22. İstanbul Fotoğraf Günleri

İfsak 22. İstanbul Fotoğraf Günleri

0

İFSAK Fotoğraf Günleri, 1 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşuyor.

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği”nin (İFSAK) 1984 yılından bu yana her yıl, 2004″ten bu yana ise iki yılda bir düzenlediği uluslararası organizasyonu İFSAK Fotoğraf Günleri, 1 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşuyor.Temasının “Buluşmalar” olarak belirlendiği ve bu yıl 22″ncisi yapılacak olan Fotoğraf Günleri, yurtiçi ve yurt dışından pek çok sanatçıya ev sahipliği yapacak. Organizasyon kapsamında 14 sergi, 3 gösteri ve 4 söyleşi gerçekleştirilecek. İFSAK”ın geleneksel etkinliklerinden Fotomaraton”un 16″ncısı ve Fotoğrafınla Gel”in 12″ncisi, Fotoğraf Günleri içerisinde yer alacak diğer etkinlikler arasında.
Yurt dışından gelecek sanatçılar arasında “Alt üst” isimli sergisiyle İranlı fotoğraf sanatçısı Peyman Hooshmandzadeh, “Tiflis”in Yüzleri” isimli ortak sergileriyle Ermeni fotoğraf sanatçısı German Avagyan ve Azeri fotoğraf sanatçısı Orhan Aip, “Vuslat” isimli sergisiyle Danimarkalı fotoğrafçı Birger Bentsen ve “Müzikle Buluşma” sergisiyle Gürcü fotoğrafçı Yuri Mechitov yer alıyor. Fotoğraf Günleri ayrıca, çek Basın Fotoğrafları Yarışması”nın 15 yıllık kazanan fotoğraflarına da ev sahipliği yapacak.

 

 

Fotoğraf Günleri”ne Türkiye”den de pek çok isim katılacak. Zeynep Şişman ve Ayşe Saray isimli fotoğrafçıların ortak çalışmaları olan “Soyut Buluşma” sergisi ile kendilerine “Makine” rumuzunu veren sanatçılara ait “Yedek Parça” isimli sergi, Fotoğraf Günleri”nde görülebilecek sergiler arasında yer alıyor. Ayrıca, Dokuz Eylül üniversitesi”nden Yrd. Doç. Dr. Beyhan özdemir”in danışmanlığında 9 öğrencinin kendi buluşmalarının yer aldığı sergi, Sema özevin”in “Pişmaniye” sergisi, İFSAK Liseler Ortak Buluşması sonucunda üç liseden üç sergi, Yücel Zorlu”nun “Bekleyiş” sergisi ve çanakkale üniversitesi”nden Onur özen”in sergisi, Fotoğraf Günleri”ne renk katacak. Bahçeşehir üniversitesi öğrencilerinin “Mekân ve Sonsuzluk”, Mehtap Canver Ercan ve Serdar Ercan”ın “Panagia”da Tepe Yortusu”, Sema özevin”in “Pişmaniye” adlı gösterileri de İFSAK 22. Fotoğraf Günleri”ne konuk olacak. 
 

Fotoğraf Günleri kapsamında ayrıca, Ermeni Fotoğrafçı German Avagyan, kendi ülke fotoğrafı üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Yrd. Doç. Dr. Beyhan özdemir, Aykan özener ve Oktay çolak”ın katılımıyla “Türkiye”de Fotoğraf Eğitimi ve Sorunları” paneli düzenlenecek. Yuri Mechitov, “Gürcistan Fotoğrafının Son Elli Yılı” üzerine bir sunum yapacak. Yalçın Savuran ve Neşet Kutluğ ise “Filmlerdeki Fotoğraflar” isimli oturumda Haneke filmlerindeki fotoğraf kareleri üzerine okumalar yapacaklar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here