Ana sayfa İnternet IE ve Firefox”un aynı dertte birleşiyor

IE ve Firefox”un aynı dertte birleşiyor

0

İki tarayıcı da kullanıcılarının son sürüme geçmesini istiyor

Mozilla, Firefox kullanıcılarının en son sürüm olan Firefox 3.6’ya geçmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Aslında bu çalışmalar bütün internet tarayıcılar için önemli. Microsoft da Internet Explorer’da güvenlik ve teknoloji açısından yeni IE sürümünün kullanılmasını istiyor. Mozilla’nın durumu da farklı değil; popüler bir tarayıcı ve hem güvenlik, hem performans açısından son sürümlerin kullanılması önemli.

Firefox kullanıcıları ise eklentilerinin yeni sürümler ile çalışmamasından şikayetçi ve bu yüzden alıştıkları sürümde ısrarcı davranıyorlar. Ama hem bu kullanıcıları ikna etmek, hem de bilmeyenlere duyurmak için Mozilla’nın bir planı var. Mozilla, geçişi hızlandırmak için kullanıcıların karşısına her gün güncelleme ekranı çıkartacak.

İş akışını bozmaması için bu ekran 60 saniye aktivite olmadığında çıkacak ve yeni sürüme geçiş, veya 24 saat erteleme seçeneği çıkartacak. Mozilla’dan Mike Beltzner geçişin iyi gittiği ve Firefox 3.6 sürümünü indirenlerin sayısının 100 milyonu aştığını açıkladı. Firefox’un son sürümünün eklentilerin yüzde 90’ıyla uyumlu, daha hızlı, stabil ve ileri olduğunu da sözlerine ekledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here