Ana sayfa İnternet IE 9 ile devrim!

IE 9 ile devrim!

0

Explorer 9″un Beta sürümü duyuruldu.

Microsoft, merakla beklenen yeni web tarayıcısı Internet Explorer 9’un Beta versiyonunu kullanıcıların beğenisine sundu. Microsoft Türkiye, ürünün dünya lansmanı ile eş zamanlı olarak çeşme Solto Otel’de düzenlediği bir basın toplantısı ile IE9 Beta versiyonunu kamuoyuna tanıttı. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer özmen’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Microsoft Türkiye Windows İş Grubu Yöneticisi Alper Mestçi ve Yazılım Geliştirme Platformları Yöneticisi Selçuk Uzun, Internet Explorer 9’un hayatı kolaylaştıran ve renklendiren özelliklerini basın mensupları ile paylaştılar.
Türkiye”de IE9 ile gelen teknolojileri ilk uygulayan siteler
Türkiye”de de Mackolik ve NTVMSNBC, Internet Explorer 9 ile gelen teknolojileri uygulayan ilk siteler oldu. Her iki web sitesi de IE9 ve Windows 7″nin entegrasyonu ile sağlanan görev çubuğu özelleştirmelerini uyguluyorlar.

IE9 web tabanlı uygulamalarda sınırları zorluyor

Internet Explorer 9, Windows 7″nin gelişmiş özelliklerinden faydalanarak kullanıcıların önem verdiği uygulamaları ve web sitelerini öne çıkartırken, kullanıcılara hızlı, yalın ve güvenilir bir Internet deneyimi sağlıyor. Web üzerinde yazılım geliştirenler, Internet Explorer 9’un HTML5 gibi günümüz standartlarını destekleyen özellikleri sayesinde, modern PC’lerin tüm teknolojilerinden en üst seviyede faydalanacak ve çok daha kapsamlı ve zengin web uygulamalarını hayata geçirebilecekler.

 

 

IE8″den 11 kat daha hızlı
Sınırları zorlayan ve kullanıcılara bir Internet tarayıcısından çok daha fazlasını sunan Internet Explorer 9 sayesinde yazılım geliştiriciler ve tasarımcılar, çok daha zengin ve kapsamlı bir deneyim yaşamak üzere Internet”in renkli dünyasına adım atacaklar.
 

Microsoft”un merakla beklenen Web tarayıcısı Internet Explorer 9, modern PC donanımlarının kullanıcılara sunduğu gücü ve özellikleri mümkün olan en üst seviyede hayata geçirebilmelerine olanak sağlıyor.

Dünya lansmanında Internet Explorer 9″un yüksek performansının baş mimarı olarak değerlendirilen ve Chakra adı verilen yeni yazılım motoru da kamuoyuna tanıtıldı. çok çekirdekli işlemcileri kullanarak önemli bir performans kazancı elde eden Chakra sayesinde IE9 bir önceki versiyonu IE8″den 11 kat daha hızlı.
 

IE9 bilgisayarınızın gizli gücünü ortaya çıkartıyor
Internet Explorer 9, aynı zamanda Grafik İşlem Birimi’ni kullanarak grafik işlemlerinin çoğunu CPU yerine GPU ile yapmak suretiyle tamamen donanım ile hızlandırılan ilk web tarayıcısı olma özelliğine sahip. Kısaca IE9 PC’nin, web tarayıcılarının önceden faydalanamadığı, %90’lık gücünü ortaya çıkarıyor.

Windows 7 ile birlikte gelen özellikler IE9 ile hayata geçiyor
Internet Explorer 9 ziyaret edilen siteleri daha canlı kılmak üzere görüntüleme alanı genişletilmiş uygulamalara önem veriyor. Tarayıcı penceresinde daha az uygulama bulunuyor. Buna karşılık kullanıcılar en sık kullandıkları uygulamaları araç çubuğundan kolayca seçebiliyor.

Windows 7’nin yalın ve akıllı tasarım temalarından esinlenen özellikleri sayesinde çevrimiçi hız ciddi oranda artıyor.

 

 

En güvenilir web tarayıcısı Internet Explorer 9
Sunduğu yüksek güvenlik ve gizlilik özellikleri ile kullanıcıların webde güvenliğini sağlayan Internet Explorer 9, Yükleme Yöneticisi (Download Manager) özelliği sayesinde Internet’ten indirilen içerikler için en üst seviyede güvenlik sunuyor. Güvenilirlik özellikleri (Reliability Features) ise otomatik arıza durumunda bilgilerin kaybolmasını engelliyor, web sitesi düzgün çalışmıyor olsa dahi taramaya devam edilebiliyor.
 
 

Performans Eklentisi Danışmanı (Add-on Performance Advisor) özelliği, eklentilerin tarama sırasında sistemi yavaşlatması durumunda kullanıcıyı uyararak gereksiz eklentilerin devre dışı kalması konusunda onlara alternatif sunuyor. Internet Explorer 9 ile farklı tarayıcılarda bozulan görüntü sorunun çözülüyor.

Internet Explorer 9’un HTML5, SVG, CSS3 ve diğer modern web standartları için desteği bulunuyor. Yeni özellikleri sayesinde yazılım geliştiriciler tek bir markup yazarak bunun bütün modern web tarayıcılarında aynı gözükeceğine emin olabiliyor. Internet Explorer 9 web üzerinde yazılım geliştirenlere iweb standartları konusunda büyük bir destek sağlıyor.

Internet Explorer 9 ile Internet’in Güzelliğini Keşfedin

Internet Explorer 9, kullanıcıların Internet’ten beklediklerini mükemmel olarak karşılayacak ve modern donanımlar yoluyla Internet alışkanlıklarını değiştirecek özellikler ile birlikte geliyor. Microsoft, Windows ve Internet Explorer 9 yardımıyla tarayıcıların rolünü yeniden değerlendiriyor. Kullanıcıların Internet deneyimlerinin, en sevdikleri PC uygulamaları kadar aşina olmasını sağlayarak daha güzel, daha kapsamlı ve daha merak uyandıran Internet deneyimi sunuyor. Internet’in daha hızlı, sade ve güvenli olmasını sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here