Ana sayfa Donanım ICON AIO 6

ICON AIO 6

0

İkinci test ekipmanım; DAW kontrol yüzeyi, mikrofon pre-ampli, multichannel ses kartı özellikleri ile ICON AIO 6…

AIO 6″nın içerisinde 24-Bit 96/192KHz 6-In/6-Out kayıt yapabilen bir ses kartı mevcut. Phantom Power açma-kapama seçeneği, S/RCA Coaxial ve S/PDIF bağlantıları, giriş ve çıkış sağlayan 16 kanallı MIDI işlemci ile AIO 6 kendini daha da sevdiriyor. 2 adet analog ses girişi sağlayan 1/4 TRS bağlantı ve 4 adet analog ses çıkışı sağlayan 1/4 TRS bağlantı, 2 adet volüm kontrolü yapılabilen kulaklık çıkışı, ayrıca 4×4 analog ses kayıt ve kayıttan ses çalma amaçlı giriş çıkış ünitesi ile neredeyse bir kutu içinde ihtiyacınız olan her şeyi almış gibi hissedebilirsiniz…
 
AIO 6, kutusundan çıkardığım anda merak ettiğim sağlamlık hissini verebilen bir cihaz. Kolay kurulum kılavuzu ile kısa bir sürede software kurulumunu gerçekleştiriyorsunuz. AIO 6″yı Logic Pro üzerinde test etmeden önce iMap kurulumunu ve Logic üzerinde Universal Controller tercihini Logic MIDI Setup bölümünden yapmak gerekiyor. Bu bölümde Controller tercihini Mackie Universal Controller olarak yapıyoruz. “”MK Mode”” butonu, Mackie kontrol modunu değiştirmeye olanak tanıyor.
AIO 6″nın orta bölümünde kullanılan ve geneline hakim olan gri alüminyum panel ve sağ-sol bölümlerde bulunan ABS plastik oldukça şık. Mic Pre-Amp bölümünde sonlu, kanallar bölümünde encoder özellikli sonsuz knob”lar kullanılmış. Mute, solo ve kayıt butonlarının yumuşaklığı, kullanım hissi olarak keyif verse de; sert butonlar kadar kolay bir kontrol sağlayamıyor.
 

 

AIO 6 üzerinde 4 adet fader port mevcut. Bu fader portlarla MIDI kontrol edebiliyor, aynı zamanda kanalların kontrolünü 4″lü gruplar halinde atayabiliyor, Master Fader”ın üzerindeki bölümde kanalları ya da bankayı seçmeyi sağlayan Channel/Bank seçeneğini “”Up/Down”” butonlarıyla değiştirebiliyorsunuz. Her kanal için ayrı ayrı Rec-Enable, Solo ve Mute butonları mevcut. Bireysel gain kontrolü ile her kanal ayrı ayrı kontrol edilebiliyor. Fader grubunun hemen sağında MIDI Controller ve masaüstü kısayol yardımcım olacak (Master, Edit, Undo, Save gibi…) kontrol butonları işimi oldukça kolaylaştırdı. Ayrıca Play, Stop,Rec, Rewind, Fast forward, Loop butonları ve elbette “”Jog”” tekerleği sayesinde tüm komutlarınızı hızlı ve kontrollü bir şekilde yapabiliyorsunuz.
 

AIO 6; Windows XP, Vista (32-bit), Windows 7 (32-bit & 64-bit) ve Mac OS X (IntelMac) işletim sistemleri ile uyumlu çalışabiliyor. Cubase, Nuendo, Samplitude, Pro Tools, Logic Pro ve Abelton Live DAW programları üzerinde kontrol sağlayabiliyor. ICON Ex-Control ile harici kontrol imkanı da sağlayan AIO 6, fonksiyonelliği ve kolay kullanımı ile küçük ve orta ölçekli her stüdyoya girebilecek kabiliyette…

Ağırlığı 1.8 kg olan AIO 6″nın Türkiye Distribütörü AYS Müzik. Fiyatı ise 480 USD+KDV.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here