Ana sayfa Haber iCloud”a güncelleme kapıda

iCloud”a güncelleme kapıda

0

31 Ağustos’ta bazı ünlülere yönelik gerçekleşen iCloud saldırısından sonra Apple kendi sorumluluğunu yerine getirerek güvenlik prosedürlerini yenilediği yeni bir iCloud güncellemesini kısa bir süre sonra yayımlayacak. iCloud platformu bundan sonra başka bir cihazdan giriş yapıldıktan sonra kullanıcının bilgisine sunuluyor ve kişiye en yakın Apple cihazından yetkisiz giriş yapıldığına dair alarm veriyor. Ayrıca, güncelleme ile birlikte kullanıcılar daha güçlü şifreler edinecek veya şifre işini Apple‘ın güvenliğine bırakacak. 

Görünen o ki, iCloud‘a bu ay içerisinde iki farklı güncelleme geliyor. Saldırıyla ilgili “sorun bizde değil” açıklaması yapan Apple, ilk olarak saldırıları engellemeye yönelik iCloud şifreleme sistemine yeni bir kriptolama sistemi getiriyor. Apple’ın diğer iCloud güncellemesi ise, sadece güvenlik donanımı ile ilgili değil daha çok altyapı yeniliği olacak.

Haberi, Apple‘ın CEO’su Tim Cook verirken, “iCloud‘un şifreleme sisteminde veya güvenlik sisteminde bir eksiklik yok fakat biz önlemlerimizi arttırıyoruz” dedi. Buna ek olarak Tim Cook, kullanıcıların “güvenlik sorusu” seçimlerinde çok dikkatli davranmaları gerektiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here