Ana sayfa Haber “İçindeki Ritmi Yakala” remix yarışması başlıyor!

“İçindeki Ritmi Yakala” remix yarışması başlıyor!

0

Asus ile “İçindeki Ritmi Yakala” remix yarışmasına hazır mısınız?

Müzik prodüksiyon işinde teknolojinin gücü artık sadece büyük stüdyoların, profesyonel sanatçıların emrinde değil. Uygun fiyatları ile ulaşılabilir hale gelen teknolojik ürünler yardımıyla neredeyse tüm prodüksiyon sürecini artık tek bir bilgisayar yardımıyla, evden çıkmadan yapabilmek mümkün.

Bu fikirden yola çıkarak, müzik prodüksiyon merakını Asus NX90 notebook ile taçlandırmak isteyen herkesi remix yarışması “Asus ile İçindeki Ritmi Yakala” remix yarışmasına davet ediyoruz.
 

Yarışma; her hangi bir albümünün yayınlanmamış olması şartıyla amatör ve profesyonel tüm müzisyenlere açık. Tek yapmanız gereken, Emre Altuğ”un “Sev Diyemem” parçasını, dilediğiniz şekilde, tür ayırt etmeksizin (pop, rock, elektronik, house, techno, chill out, drum&bass, dubstep, trip hop, ambient, hip hop, jazz, nu jazz, dub, idm) kendi yaratıcılığınıza dayanarak yeniden yorumlamak.

Asus ana sponsorluğunda, Etna Tanıtımın düzenlediği, Sound Dergisi ve Newtech işbirliğiyle,  düzenlenen,  “İçindeki Ritmi Yakala” remix yarışma şartnamesi, yarışma koşulları ve yarışma hakkında daha geniş bilgi edinmek için tıklayın.

 

 

Yarışmanın Konusu
Yarışmacılar, Emre Altuğ”un “Sev Diyemem” parçasını, diledikleri şekilde, tür ayırt etmeksizin (pop, rock, elektronik, house, techno, chill out, drum&bass, dubstep, trip hop, ambient, hip hop, jazz, nu jazz, dub, idm) kendi yaratıcılıklarına dayanarak yeniden düzenleyecek ve yorumlayacaklar.
 

Kimler Katılabilir?
Yarışma, seçici kurul üyeleri dışında, albümü yayınlanmamış olması şartıyla amatör ve profesyonel tüm müzisyenlere açıktır.
 

Yarışmaya Nasıl Katılacağım?
Yarışmacılar eserlerini en geç 10 Ocak 2011, Pazartesi tarihine kadar sonicmaster.asus.com.tr“ye 60 sn”den az olmamak kaydıyla mp3 formatında ve büyüklüğü maksimum 6 MB geçmeyecek şekilde yüklemeleri gerekmektedir.
 

Eserlerin Değerlendirilmesi
Yarışma şartnamesine uygun olarak hazırlanıp en geç 10 Ocak 2011, Pazartesi tarihine kadar sonicmaster.asus.com.tr“ye yüklenen eserler 7 jüri üyesi tarafından oylanarak ön elemeden geçirilecek. ön elemeden geçip finale kalan 5 eser, 17 – 31 Ocak 2011 tarihleri arasında sonicmaster.asus.com.tr web sitesinden halk oylamasına sunulacak. Halk oylamasından çıkan sonuç 8. juri üyesinin değerlendirmesi gibi kabul edilip değerlendirmeye dahil edilecektir.
 

ödül
Yarışma ödülü :
Asus NX90 notebook
 

 

 

Yarışma Takvimi

Yarışmaya en son katılım tarihi : 10 Ocak 2011, Pazartesi
Jüri değerlendirmesi – ön eleme : 13-14 Ocak 2011
Site üzerinden halk oylaması : 17 – 31 Ocak 2011
ödül töreni partisi : 9 Şubat 2011, çarşamba*

*Sonuçlar sonicmaster.asus.com.tr“den 10 Şubat 2011 tarihi itibariyle takip edilebilir.
 

Jüri üyeleri
Barış Büyük-Sarı Ev Production
Cem Sarıoğlu-Sound Dergisi
Ahmet çelenk-DSM Müzik
Emre Altuğ-Sanatçı
Cenk Erdem-Dj
 

Yarışma Şartnamesi için tıklayın.

 


Yarışma Şartnamesi
1- Yarışmaya katılım ücretsizdir.
2- Yarışmacıların yarışmanın konusuna uygun olarak Emre Altuğ”un “Sev Diyemem” parçasını remixlemeleri gerekmektedir. Bunun dışındaki çalışmalar yarışma jürisi tarafından dikkate alınmayacaktır.
3- Her yarışmacı yarışmaya en çok üç eserle katılabilir.
4- Yarışmanın son katılım tarihi 10 Ocak 2011, Pazartesi”dir. Bu tarihten sonra sonicmaster.asus.com.tr sitesine eserleri yükleme imkanı verilmeyecektir.
5- Her aday kendisine ait özgün eserle katılmalıdır.
6- Yarışmacılar, yükledikleri remixin kendilerine ait olduğunu peşinen kabul eder. Yarışmacılar, aksi iddia ve tespit edilmesi durumunda ortaya çıkabilecek her türlü ihtilafın direkt ve tek muhatabının kendisi olduğunu, Etna”nın bu konuyla ilgili sorumlu tutulamayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
7- Büyüklüğü maksimum 6 MB”ı geçen, 60 sn”den az ve/veya mp3 formatı dışındaki eserler yarışma dışı kabul edilir.
8- Yarışmaya katılan eserlerde stüdyo kaydı aranmamakla birlikte kabul edilebilir bir ses ve kayıt kalitesi talep edilmektedir.
9- Eserlerdeki herhangi bir hukuki sorumluluk eseri kendi adına siteye yükleyen katılımcıya aittir.
10- çeşitli güvenlik önlemlerine rağmen eserlerin site üzerinden izinsiz alınıp kullanılmasından Etna sorumlu değildir.
11- Yarışma katılımcıları eserlerini sonicmaster.asus.com.tr sitesine yükledikten sonra eserlerinin Etna tarafından kullanımına izin vermiş sayılır.
12- çeşitli nedenlerden dolayı Etna”nın, bunu önceden sonicmaster.asus.com.tr sitesinde duyurmak kaydıyla, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
13- Yarışmaya katılan bütün besteciler en az 18 yaşında olmalıdır. Eğer katılımcı 18 yaşın altında ise, ebeveynlerden birinin veya bir haminin yarışmaya katılıma izin verdiğine dair imzası gerekmektedir.
14- Yarışmaya Etna ve yarışma sponsorları çalışanları ile bunların birinci derece akrabaları katılamazlar. Katılıp ödül kazandıkları takdirde ise bu haktan yararlanamazlar.
15- Yarışma koşullarına uygun olmayan parçalar oylamadan önce site moderatörü tarafından siteden kaldırılır.
16- Yarışmaya sunulan şarkıların düzenlemesinin, herhangi bir üçüncü kişinin haklarını ihlal ettiği iddiasının ortaya çıkması halinde şarkıyı sonicmaster.asus.com.tr adresine yükleyen yarışmacı ilgili Meslek Birliklerine ve kişilere ödenmesi gerekli tüm bedeller de dâhil olacak şekilde her nevi sorumluluğunun kendisinde olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder. Böyle bir durumda, söz konusu hak ihlali iddialarının muhatabı ve ihlallerin sorumlusu tek başına şarkıyı gönderen kişi/grup olacak ve söz konusu iddialardan Etna”yı ayrı tutacak olup, Etna”yı bu sebeplerle doğabilecek her türlü zararını tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here