Ana sayfa İnternet IBM: “Yapay zekadan korkmaya gerek yok”

IBM: “Yapay zekadan korkmaya gerek yok”

0

IBM Avrupa Başkanı Dorenmalen, insan beyni gibi düşünebilen bilgisayarların korkutucu olmaktan ziyade umut veren gelişmeler sağlayacağını söyledi

IBM Connected 2013 etkinliğinde konuşan IBM yetkilisi Harry van Dorenmalen “Küresel Dünyada Rekabetçi Yaklaşım” başlıklı konuşmasında; nüfusu, eğitim ve altyapı yatırımları, girişimcilik ve yaratıcı fikirler açısından IBM olarak Türkiye”nin barındırdığı potansiyellere inandıklarını belirtti. Dorenmalen şöyle devam etti: “2004 yılında CEO”ların gündeminde altıncı sırada olan teknolojinin 2013″te birinciliğe sıçraması tesadüf değil. Bu gerçeklik sadece global ölçekteki şirketler için geçerli olan bir durum değil. örneğin, bugün Avrupa”da balıkçılık yapan birinin teknoloji yatırımı yaparak, deniz seviyesini ve hava durumunu gözlemlediğini buna dayanarak balık tutmak için en uygun zaman dilimini belirleyerek, iş planı oluşturmaya başladığını görüyoruz.”
 
Dorenmalen, pazardaki yeni dinamiklerin teknolojideki değişime yön verdiğinin altını çizerek çok yakında mobil teknolojinin bilgisayarların yerini almaya başlayacağını ifade etti. Bilgisayarların şu aşamada sadece bizim dediklerimizi yaptığını ama yakın bir dönemde insan beyniyle paralel çalışmaya başlayacak bir teknolojiye sahip olabileceklerini ve bunun insanlara birçok alanda yardımcı olacağını düşündüğünü söyledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here