Ana sayfa Haber IBM ve Red Hat anlaşması sonucunda OpenStack platformunda değişiklikler oluyor

IBM ve Red Hat anlaşması sonucunda OpenStack platformunda değişiklikler oluyor

0

Duyurulan anlaşma sonucunda OpenStack platformunun hız ve ekonomisinden faydalanmaları için tasarlanan stratejik işbirliklerinin duyurusunu yaptı; kurumlar ayrıca mevcuttaki sanallaştırılmış Red Hat ve bulut iş yüklerini IBM özel Buluta da geçirip genişletebilecekler.
 Bu işbirliğinin bir parçası olarak IBM, Red Hat Sertifikalı Bulut ve Hizmet Tedarikçisi haline gelecek ve müşterilerin IBM özel Bulut üzerinde Red Hat OpenStack platformu ve Red Hat Ceph Depolamayı daha büyük bir güvenle kullanmasını sağlayacak.
 
Ayrıca, anlaşmanın bir parçası olarak Red Hat Bulut Erişimi de 2017’nin ikinci çeyreğinde IBM Bulut için açılacak ve Red Hat müşterileri uygun ve kullanılmamış Red Hat Enterprise Linux aboneliklerini kendi veri merkezlerinden, dünya genelindeki IBM Bulut Veri Merkezlerinde yer alan genel ve sanal bulut ortamına taşıyabilecekler. Böylece şirketler, Red Hat yazılım yatırımlarını hem daha iyi koruyup genişletebilecek, hem de bunu IBM Bulut’un küresel ölçeği ve etkinliğiyle birlikte yapabilecekler. 

IBM ile Red Hat, müşterilerinin bulut uygulamalarını OpenStack API’leriyle daha etkin çalıştırabilmesi için onlara hibrit bulut altyapısı sağlayacak.
Müşteriler bulut altyapısına daha çabuk erişebilecek, Red Hat Bulut Erişim ile mevcut iş yüklerine ve Red Hat’in IBM Bulut aboneliklerine geçiş yapabilecek veya kullandıkça-öde bazlı yazılım ve altyapıyı kullanabilecekler.
Şirketler,  bulut yetenekleri sayesinde, yerel noktalardan daha kolay başlamak ve global ölçeklere geçebilmek için ilave erişim ve ölçek olanağından faydalanabilecekler; veri oturumu ve diğer mevzuat kurallarıyla kolayca uyum içinde olabilecekler.

IBM ile Red Hat özel bulut kurulumlarına yönelik yeni hizmetlerini birlikte pazarlayıp satmayı da planına almış bulunuyor; bunlara ayrıca iş yükü geçişleri, felaket kurtarma, kapasite genişletme ve veri merkezi konsolidasyonu da dahil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here