Ana sayfa Haber IBM ve Apple fırsatlarla gelecek

IBM ve Apple fırsatlarla gelecek

0

Son dönemin en şaşırtıcı ortaklıklardan bir tanesi de, kuşkusız IBM ve Apple ortaklığı. Anlaşma duyurulduğunda, akıllara hemen 90’lardaki IBM-Apple çekişmeleri gelmiş, kavganın nasıl sevgiye dönüştüğü tartışılmıştı.

Şimdilik anlaşmaya dair somut bir adım görülmese de, kağıt üzerinde ikilinin bir ortaklık içerisinde olduğu biliniyor. Henüz bir hamle gelmese de, IBM, iPad kullanıcılarına müjdeyi vermeye başladı bile. Elbette anlaşmadan sonraki ilk müjde Apple’a iPad satışlarının kurumsal alanda artması yönünde oldu. Daha sonra kullanıcılara IBM yenilikçiliğinin iPad uygulamalarına yansıyacağı müjdelendi.

IBM ve Apple arasında imzalanan iş birliği anlaşması, özellikle kurumlara önemli fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. Elbette her iki şirket için önemli kar unsurları da söz konusu. Apple ve IBM ortaklığı özellikle ticaret, sağlık, taşımacılık ve sigorta sektörleri üzerine yoğunlaşıyor. IBM, iPad için geliştirilen 100’den fazla uygulama üzerinde çalışıyor.

Ayrıca 500’den fazla kurumsal şirket ile çeşitli kurumsal konularda anlaşıldı. Kurumlar Apple ürünlerini satın aldıktan sonra IBM ve Apple”ın kuruma özel sundukları uygulamalara da sahip olabilecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here